Фото: Getty Images Світові ціни на продовольство зросли
Світові ціни на олію, молочні продукти та м’ясо зросли. Водночас ціни на зерно та цукор впали.
Світові ціни на продовольчі товари у березні 2024 року збільшилися на 1,1%, що стало першим зростанням за останні сім місяців. Про це повідомила продовольча та сільськогосподарська організація ООН ФАО в п’ятницю, 5 квітня. Індекс цін на продовольство ФАО, який відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на низку товарів, у березні зріс на 1,1% до 118,3 пункту.
Таким чином у березні, вперше після семи місяців зниження, значення індексу дещо зросло, але виявилося все ще на 9,9 пункту (7,7%) нижче відповідного показника минулого року. Індекс цін на зернові впав на 2,6% і на 20,0% нижче за значення у березні 2023 року. Світові експортні ціни на пшеницю в березні знижувалися третій місяць поспіль, головним чином через сильну експортну конкуренцію, що продовжується, між Європейським Союзом, Росією та США.
Експортні ціни на кукурудзу трохи зросли порівняно з попереднім місяцем. Зростання купівельного інтересу, особливо з боку Китаю, на тлі логістичних труднощів в Україні та інших країнах надав деяку підтримку цінам на кукурудзу. Індекс цін на олію у березні зріс 8,0% до річного максимуму. Помітне відновлення відбилося на зростанні цін на пальмову, соєву, соняшникову та рапсову олії. Крім того, зростання цін на сиру нафту також сприяло збільшенню котирувань олії. Індекс цін на молочні продукти зріс на 2,9%, що стало шостим поспіль місячним зростанням, але залишився на 8,2% нижче за своє значення у відповідному місяці минулого року. У березні світові ціни на сир зросли найбільше. Навпаки, після п’яти місяців послідовного зростання міжнародні ціни на сухе незбиране молоко впали, оскільки світовий попит на імпорт знизився. Індекс цін на м’ясо зріс на 1,7%, що означає друге поспіль місячне зростання. Індекс цін на цукор в березні впав на 5,4% після двох місячних підвищень, але все ж таки вище значення рік тому на 4,8%.
Нагадаємо, в березні в Україні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,4%. Найбільше подорожчали овочі.
Залиште відповідь