У Міненерго пояснили необхідність підвищення тарифу на електроенергію

Фото: рixabay.com В Україні зросли тарифи на електроенергію для населення

Підвищення тарифу на електроенергію для населення допоможе підтримати пошкоджену внаслідок обстрілів енергосистему та підготуватись до наступного опалювального сезону, зазначив глава Міненерго.

Підвищення з 1 червня тарифу на електроенергію для населення є вимушеним і пов’язане з підготовкою енергосистеми України до наступної зими. Про це в ефірі телемарафону у вівторок, 30 травня, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.   За його словами, минулої зими українська енергосистема зазнала безпрецедентних обстрілів з боку Росії. Країна втратила велику кількість генеруючих потужностей, за допомогою яких і підтримувався відповідний пільговий тариф. Перш за все мова йде про Запорізьку атомну електростанцію та Каховську гідроелектростанцію.   Галущенко зазначив, що ремонтні роботи потребують значного фінансування.   «Якщо ми зараз цього не зробимо, наступної зими ми матимемо проблеми зі світлом. При чому незалежно, який буде масштаб руйнувань, масштаб обстрілів. Тобто ми не зможемо підготуватись до наступної зими», — пояснив він.
  Міністерство енергетики разом з Національною комісією, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг знайшли мінімально можливе підвищення, щоб підтримати енергосистему та підготуватися до зими.    «Якщо підсумувати — це питання виживання енергосистеми», — заявив Галущенко.    Нагадаємо, у квітні Кабінет міністрів відклав підвищення цін на електроенергію для населення на місяць — до кінця травня.   30 травня уряд прийняв рішення про підвищення тарифу на електроенергію для населення до 2,64 грн за кВт/год з 1 червня.   Зараз населення платить 1,44 грн за кВт/год, якщо споживається менше 250 кВт/год на місяць та 1,68 грн за кВт/год, якщо споживається понад 250 кВт/год на місяць. 

Джерело