У Львові завершилася підготовка військових лікарів для ЗСУ

Шістдесят чотири курсанти з-поміж студентів медичного факультету два роки опановували основи військової підготовки на кафедрі медицини катастроф та військової медицини Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

Вони вивчали загальну військову підготовку, тактику, організацію медичного постачання військ, медичну допомогу пораненим на догоспітальному етапі й військову токсикологію, радіологію та медичний захист. Курсанти успішно опанували навчальну програму, склали підсумкові іспити. Після здобуття диплома про вищу освіту випускникам буде присвоєно перше офіцерське звання – молодший лейтенант медичної служби.

На урочистому шикуванні випускники кафедри склали Військову присягу на вірність народу України. Привітали курсантів з успішним завершенням навчання проректор із науково-педагогічної роботи професор Анатолій Магльований, заступник голови Державної екзаменаційної комісії, заступник начальника Військово-медичного клінічного центру Західного регіону з логістики полковник Петро Яєчник, завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини полковник медичної служби доцент Віктор Чаплик і заступник завідувача кафедри полковник медичної служби Сергій Петрук. Благословив курсантів студентський капелан отець Ігор Хомічак.

— Від імені ректора Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького професора Бориса Зіменковського, від всього колективу нашого університету вітаю вас зі складанням Військової присяги, — звернувся до курсантів проректор з науково-педагогічної роботи професор Анатолій Магльований. — Дякую вам за ваш вибір. Ви ухвалили важливе рішення, вступили на кафедру та успішно завершили навчання. Будьте сильними й вірними захисниками України, дотримуйтесь Військової присяги.

Курсанти зробили свій свідомий вибір стати військовими лікарями у 2020 році. Тоді Україна боролася з російськими окупантами на сході нашої країни. А завершували навчання вже після початку широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну.

— Багато курсантів уже в перші дні після вторгнення почали допомагати колективу Військово-медичного клінічного центру Західного регіону лікувати поранених захисників України, — розповів завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини Віктор Чаплик. — Сьогодні вони підтвердили, що Збройні Сили України, український народ можуть розраховувати на них, на їхні знання, вміння та прагнення допомагати людям, рятувати життя й здоров’я. Бої військових медиків за життя і здоров’я захисників України можуть проходити всюди. І там, де лунають вибухи, і за тисячі кілометрів від лінії фронту. І персональна професійна ділянка фронту наших випускників у Збройних Силах України можете бути будь-де. Вірю, що вони перемагатимуть всюди, де б не опинилися. Нагорода переможця — врятовані життя. Достойна причина бути героєм на своєму медичному фронті.

Цей випуск курсантів став п’ятим після відновлення діяльності кафедри в університеті. Чимало її випускників продовжують навчання в Українській військово-медичній академії та поповнюють лави медиків у Збройних Силах України та інших військових формуваннях. Цього року кафедра медицини катастроф та військової медицини Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького також здійснює набір курсантів.

Джерело