Фото: army.mil Запуск ракети ATACMS
У резолюції зазначається, що швидке надання цього вкрай важливого озброєння дозволить українським військовим наносити удари у глибокому тилу противника.
У п’ятницю, 9 червня, члени комітету із закордонних справ Палати представників США, які представляють Демократичну й Республіканську партії, оголосили про внесення резолюції з закликом до адміністрації президента Джо Байдена передати Україні далекобійні ракети ATACMS. Про це повідомляє Європейська правда.
А словами співавтора резолюції, голови комітету із закордонних справ Палати представників, республіканця Майкла Маккоула, якщо США не нададуть Україні всієї необхідної зброї, то сприятимуть затягуванню війни.
«Успіх українського контрнаступу безпосередньо пов’язаний з військовою допомогою, яку надають США та наші союзники. Тому вкрай прикро, що адміністрація затримує мільярди доларів військового фінансування, які можна було б негайно передати Україні і своєю чергою допомогти її Збройним силам суттєво змінити ситуацію на полі бою», — заявив він.
У документі також йдеться про рішення урядів Великої Британії та Франції передати далекобійні ракети Storm Shadow і SCALP-EG відповідно дальністю 250 кілометрів.
«Сполучені Штати й країни-союзники спільно володіють тисячами ракет ATACMS, які могли б передати Україні», — наголошується в проєкті резолюції.
Також там зазначається, що нинішнє переважання РФ в далекобійній зброї «змушує українські сили боротись у значно більш невигідному становищі».
У разі ухвалення резолюції Палата представників закличе США «негайно передати Україні достатню кількість ATACMS для пришвидшення перемоги України у неспровокованій агресивній війні Росії, водночас зберігаючи боєготовність американських військових».
Як вказується у резолюції, «швидке надання цього вкрай важливого озброєння дасть українським військовим необхідну можливість ударів у глибокому тилу противника, якої вони наразі не мають, підриваючи здатність Росії вести війну».
Тактичні ракетні системи ATACMS — це ракети класу «земля-земля», які можуть переміщуватися на відстань близько 300 кілометрів, що приблизно в чотири рази більше, ніж ракети, які використовуються мобільними системами HIMARS.
Нагадаємо, США сьогодні оголосили про надання чергового пакету військової допомоги для України загальною вартістю 2,1 млрд доларів. Пакет допомоги включає: додаткові боєприпаси для систем ППО Patriot; системи ППО HAWK і ракети до них; 105-мм і 203-мм артилерійські снаряди; безпілотні авіаційні системи Puma; боєприпаси для ракетних систем з лазерним наведенням; підтримку заходів з навчання, технічного обслуговування та підтримки.
Як повідомлялося, голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що США поки що не готові постачати Україні ракети великої дальності ATACMS.
Залиште відповідь