Трагічна історія міста Середньовіччя Багдаду: Як гігантський мегаполіс лише за 12 днів пішов на задвірки історії

Багдад — велике і прекрасне місто Середньовіччя. Тут процвітали наука та мистецтво. Місто вело велику торгівлю і було економічно успішним. Але як це сталося, що Багдад різко втратив свою славу, інформує Ukr.Media.

Чи бачили ви внутрішнє коло у центрі міста? Там розташовувалися мечеть та палац халіфа, а також палаци інших членів королівської сім'ї, казарми для кінної гвардії, королівські кухні та будинки для чиновників та слуг халіфа.

У VIII столітті н.е. халіф Аббасідов, аль-Мансур кілька разів плавав річкою Тигр у пошуках відповідного місця для столиці. У результаті вирішив збудувати місто на Тигрі, але в безпосередній близькості і від Євфрату. Це дозволило активно торгувати, використовуючи переваги обох річок одночасно.

У IX столітті Багдад став лідером арабського світу. Тут процвітали ремесла та торгівля. Багдад торгував з Європою, Індією та Аравією, а також приїжджали торговці з найвіддаленіших країн. Відомо, що у Багдаді торгували й руси — торговці, які приїжджали з берегів далекого Ладозького озера.

У XIII столітті його пограбували монголи. Їм знадобилося всього 12 днів облоги, щоб узяти Багдад. У розпорядженні монголів були найкращі китайські інженери облоги, яких вони захопили під час завоювання Китаю.

У Багдаді мешкало близько мільйона жителів. Проте монголи не помилували нікого. Такий був їхній принцип — якщо місто не здавалося, то вони прагнули повністю знищити населення, щоб тримати в страху всіх інших. У живих залишалися зазвичай лише ремісники та ковалі. Монголи забирали їх і використовували у своїй країні, адже самі вони ремеслами не займалися.

Монголи зруйнували та спалили Багдадський Дім мудрості. Тут зберігалися наукові роботи з усього світу. Тут була найбільша бібліотека Середньовіччя. Люди століттями записували та збирали знання, а монголи спалили все це відразу.

Халіфа взяли в полон, і він помер з голоду у в'язниці. Його сім'ям вдалося втекти до Каїру (Єгипту) і керувати країною звідти. Проте Багдад втратив свою славу і ніколи вже не зміг наблизитися до тієї величі, що оточувала це місто 500 років до вторгнення монгольських орд.

Джерело