Договір про будівництво житлового комплексу на місці колишнього військового містечка Господарський суд Львівської області визнав недійсним, оскільки він був укладений із порушеннями та підписаний не уповноваженим посадовцем. Про це пише ZAXID.NET.
Йдеться про ділянку загальною площею 6,3 га на вул. Княгині Ольги, 1-5, де колись було військове містечко №1. У 2016 році тодішній міністр оборони Степан Полторак доручив керівнику Західного управління капітального будівництва Володимиру Винарському розробити документи на цю ділянку Міноборони та провести конкурс на інвестора для будівництва житлового комплексу. В конкурсі взяли дві компанії: ТОВ «Львівська мрія» та ТОВ «Енерджі плюс Україна». «Енерджі плюс Україна» виграла конкурс і взяла підрядником будівництва «Львівську мрію», що у 2019 році почала будувати однойменний ЖК.
26 листопада 2016 року Західне управління капітального будівництва Міноборони уклало договір із ТОВ «Енерджі Плюс Україна» про будівництво житлового комплексу на вул. Княгині Ольги, 1-5. При цьому, забудовник, у обмін на земельну ділянку, мав погасити заборгованість Міноборони перед працівниками на 75 тис. грн та виділити військовим квартиру на загальну суму 434 тис. грн. У серпні 2020 року Міноборони та «Енерджі Плюс Україна» уклали додаткову угоду, за якою уточнили площу забудови.
У 2018 році забудовник отримав містобудівні умови та обмеження від Львівської міськради, однак через рік Державна архітектурно-будівельна інспекція оштрафувала ТзОВ «Енерджі плюс Україна» на 3,5 млн грн, оскільки забудовник розпочав роботи без дозволів. Також забудовнику скасували видані раніше містобудівні умови і обмеження.
У червні 2019 року Державне бюро розслідувань почало розслідування через будівництво ЖК «Львівська мрія», оскільки при укладенні договору із забудовником про користування земельною ділянкою на території військового містечка посадовці Західного управління капітального будівництва Міноборони вийшли за межі своїх повноважень: землю безоплатно передали приватній фірмі під забудову, тоді як ринкова вартість ділянки становить понад 45 млн грн.
Спеціалізована прокуратура Західного регіону через це будівництво звернулася до суду з вимогою скасувати договір між Міноборони та ТОВ «Енерджі Плюс Україна». У суді прокурор пояснив, що цільове призначення ділянки з земель оборони на землі житлової забудови змінили з порушеннями. У вересні 2020 року Господарський суд позов заступника військового прокурора Західного регіону не задовольнив, однак прокуратура скасувала рішення суду першої інстанції в апеляції. В 2021 році Західний апеляційний господарський суд визнав недійсним договір про будівництво ЖК на території колишнього військового містечка №1.
Водночас, іншим провадженням, прокуратура намагалась повернути землю в держвласність, оскільки землю Міноборони передали під будівництво з порушеннями. Прокуратура просила суд зобов’язати «Енерджі плюс Україна» демонтувати паркан на вул. Княгині Ольги, 1-5 та звільнити земельну ділянку.
Враховуючи обставини справи, суддя Господарського суду Олеся Галамай повторно визнала недійсним договір про будівництво житлового комплексу на вул. Княгині Ольги, 1-5, укладений у 2016 році між Міноборони та ТзОВ «Енерджі Плюс Україна». Це рішення можна оскаржити в апеляції.
Читайте також: у Львові жінка відсудила в забудовника і військової частини сотні тисяч гривень за пошкоджене авто
Згідно з даними аналітичної системи YouControl, ТОВ «Львівська мрія» і ТОВ «Енерджі Плюс Україна» зареєстровані за однією адресою – вул. Зоологічна, 4а в Києві. Власниками «Енерджі Плюс Україна» є Олег Борисов, Федір Чікірьов та Вячеслав Гергало, а «Львівської мрії» – син Олега Борисова Андрій та Світлана Тертична. Сам Олег Борисов був радником міністра оборони.
Залиште відповідь