Її частиною є пропозиція збудувати євроколію для швидкісних перевезень від кордону з Польщею у Мостиськах та Раві-Руській до Львова, між Львовом і Києвом та Чопом, а також від Львова до кордону з Румунією.
Технічна консультативна служба ЄІБ JASPERS провела дослідження «Strategy for the EU integration of the Ukrainian and Moldovan rail systems 11 July 2023» щодо залізничного сполучення ЄС з Україною та Молдовою.
В цьому досліджені пропонують розгорнути європейську колію на ключових лініях, надають покроковий план для кращого сполучення із ЄС.
Європейська комісія та Європейський інвестиційний банк передбачили, що європейська колія на лініях до Львова та Кишинева має бути розгорнута як перший крок до покращення сполучення між Польщею та Україною, а також між Румунією та Молдовою.
Першим кроком євроінтеграції пропонують встановити сполучення між колією Краків/Катовіце (Польща) до Львова (Україна), а також Ясси (Румунія) до Кишинева (Молдова).
Українська магістральна мережа 1435 мм:
- Кордон України та Польщі (Медика/Мостиська) до Львова;
- Кордон України та Польщі- Дорогуськ – Ковель – Сарни – Коростень – Київ;
- Львів – Красне – Тернопіль – Шепетівка – Звягель – Коростень;
- Кордон України, Словаччини та Угорщини- Чоп – Ужгород – Самбір – Львів;
- Київ – Полтава – Красноград – Харків/Дніпро;
- Кордон України та Польщі (Гребенне – Рава Руська) – Львів;
- Львів – Івано-Франківськ – Чернівці – Багринівка — Кордон України та Румунії.
Як вбачається із запропонованих напрямів розвитку залізничної колії шириною 1435 мм, Львів стане транспортних хабом між Україно, Румунією, Словаччиною, Угорщиною.
«Розвивати магістральну мережу пропонують поетапно, зі заходу на схід. У перспективі – можливе розширення нової залізничної мережі до Запоріжжя, Херсона Миколаєва, Маріуполя, Донецька, Луганська та Севастополя.
Стратегію з інтеграції залізничних мереж розробили для України та Молдови. Загальна вартість проєкту – близько 11,5 мільярдів євро. Підготовка та реалізація таких проєктів потребує багато часу, але початок є – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Зазначимо, що трасування 1435 мм чітко відповідає стратегічному проєкту міждержавної Ініціативи трьох морів (3SI). Розвиток цього проєкту обговорили 9 березня цього року у Львівській Політехніці під час Міжнародного круглого столу з обговорення взаємовигідного співробітництва України з країнами учасницями і стратегічними партнерами України у міждержавній Ініціативи Трьох Морів (3SI).
Додамо, що на сьогодні наявна європейська колія на ділянках Загуж (Польща) — Хирів (Україна) — Нижанковичі (Україна) — Перемишль (Польща) протяжністю 38,8км. Крім цього, минулого року відновили євроколію на відрізку Держкордон (Гребенне) – Рава-Руська протяжністю 9,88 км.
«У поточному році розглядається реалізація другого етапу проекту, розробка та виготовлення проектно-кошторисної документації на відновлення залізничного сполучення європейською колією на ділянці Рава-Руська-Брюховичі», – зазначив начальник управління транспорту та звʼязку Львівської ОВА Степан Рудницький.
Стратегія з інтеграції залізничних мереж доступна за посиланням.
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь