ІТ-індустрія пропонує безліч можливостей від веброзробки та аналітики даних до штучного інтелекту та кібербезпеки. Перед тим, як обрати нову спеціальність, варто ретельно розглянути свої інтереси, сильні сторони та особисті цілі, щоб знайти ідеальну сферу для розвитку та спеціалізовані курси IT.
На кого вчитися в IT-сфері
Перше, з чого варто почати, — визначитися з напрямом. Шлях до нової посади стане коротшим і приємнішим, якщо одразу обрати те, що подобається. Розглянемо найпопулярніші варіанти для швидкого старту.
1.Тестувальник
Ручне тестування — класика для швидкого входу в IT. На старті вам не потрібно буде програмувати, достатньо бути уважним, вміти відпрацьовувати сценарії тестування та вести документацію. Однак потрібно бути готовим до того, що “кодити” рано чи пізно доведеться. Конкуренція на ринку ручного тестування висока, вакансій стає менше, а роботодавці чекають від тестувальників, що вони зможуть писати автотести.
2. Frontend-розробник
Фронтенд — це «фасад» продукту, те, що бачить користувач, коли заходить на сайт або в додаток. Завдання фахівця — оживити макети, створені дизайнерами, і прив’язати функції до конкретних кнопок. Навички, необхідні програмісту-фронтендеру: HTML, CSS, JavaScript, фреймворки React, Angular і Vue.js, — ці та інші знання пропонують спеціалізовані курси фронтенд.
3. Python-розробник
Python — універсальна мова. За даними Statista, у 2022 році її використовували 48% програмістів. Це високорівнева, простіша мова, тому починати з неї буде легко. Python дає змогу створювати власних Telegram-ботів, ігри, проводити аналітику або працювати зі штучним інтелектом. Не знаєте, з чого почати в IT, — обирайте Python.
4. Професії без коду
Якщо ви не хочете програмувати, це не привід відмовлятися від кар’єри в IT. Розгляньте професії, для яких не потрібен код, — наприклад, SEO-фахівця, Веб дизайнера чи Project-менеджера.
Поради щодо вибору ІТ спеціальності
ІТ професії з низьким порогом входу дозволять вам швидко навчитися, але це не завжди гарантія швидкого працевлаштування. Якщо ви робите перші кроки в IT і маєте більше ніж пів року на навчання, придивіться до нових напрямків. Що «молодша» спеціальність, то менше виконавців і нижча конкуренція. Відповідно, тим легше буде знайти роботу без досвіду. Наприклад, можна стати білим хакером і шукати вразливі місця в системі замовника. Або зайнятися навчанням штучного інтелекту Machine Learning.
Обрати спеціальність для швидкого входу в IT також допоможе ваш попередній досвід. Знайдіть в IT спеціальність, суміжну з вашою поточною роботою, тоді ви матимете перевагу в навчанні та при працевлаштуванні.
Бажаємо успіхів!