Спалах енцефаліту: ось як його розпізнати, поки не стало занадто пізно

Під енцефалітом мається на увазі запалення головного мозку, яке призводить до порушень нормального процесу припливу крові до головного мозку. Про нього все частіше згадують у ЗМІ у зв'язку з останніми випадками отруєнь в дитячих таборах, інформує Ukr.Media.

Симптоми енцефаліту на собі відчули діти, що відвідали табір "Славутич". Хлопці отруїлися простроченим йогуртом. 3 липня одна дитина опинилася в Охматдиті з попереднім діагнозом енцефаліт, повідомляє прес-служба Госпотребслужби України.

Що таке енцефаліт?

При енцефаліті запалення відбувається зсередини. Це складна і рідкісна хвороба, яка нерідко призводить до смерті. Найчастіше енцефаліт викликає вірус простого герпесу, віруси кору, мононуклеозу, вітряної віспи, паротиту, краснухи і навіть грипу.

Рідше розвитку хвороби сприяють мікроби і рикетсії, повільні інфекції. Також причинами запалення можуть стати часті вакцинації, отруєння важкими металами та розчинниками.

Кліщовим енцефалітом люди і тварини заражаються через укус кліща. Енцефаліт можна дістати, навіть випивши молока інфікованої корови або кози. Також через комах передається так званий японський енцефаліт, який переносять комарі.

Незважаючи на це, симптоми хвороби приблизно однакові:

  • нудота, блювання;
  • головний біль;
  • сонливість, слабкість;
  • сплутаність свідомості;
  • епілептичні припадки.

Важкий перебіг енцефаліту супроводжується:

  • паралічем та парезом кінцівок;
  • ригідністю потиличних м'язів;
  • комою;
  • підвищенням кількості лейкоцитів і лімфоцитів;
  • зниженням інтелекту, порушенням мови;
  • судомними нападами.

При ураженні тім'яної частки порушується чутливість однієї половини тіла, хворий втрачає здатність до арифметичного рахунку. Ураження потиличної частини призводить до порушення зору.

Поразка мозочка призводить до порушення координації рухів, посилює нестійкість ходи і знижує м'язовий тонус.

При підозрі на енцефаліт ні в якому разі не займайтеся самолікуванням. Терміново викличте швидку допомогу.

Лікування і профілактика

В першу чергу хворому слід забезпечити спокій. При високій температурі тіла можуть призначити жарознижуючі, а при сильних болях – знеболюючі препарати.

Для лікування інфекційного енцефаліту використовують противірусні, антибактеріальні або протигрибкові препарати.

При неінфекційній формі енцефаліту призначаються гормональні препарати. Щоб поліпшити харчування головного мозку, можуть призначити ноотропні засоби.

Щоб захистити кровоносні судини і поліпшити плинність крові, призначають ангіопротектори та антиагреанти.

Якщо набряк мозку відсутній, хворому рекомендують рясне пиття.

Лікування слід розпочати якомога швидше, інакше хворий зіткнеться з важкими ускладненнями: вегетативним станом, важкими неврологічними симптомами. У деяких випадках зараження може закінчиться смертю.

Не існує ніяких вакцин для профілактики енцефаліту. Бажано не відвідувати місця, де можна заразитися їм.

Джерело