Слабкість в руках — небезпечний симптом, з яким повинен розбиратися невролог. Цілеспрямоване опитування, з'ясування супутніх ознак дозволяє припустити, що сталося з людиною, інформує Ukr.Media.
інші випадки, коли слабкість виникає серед повного здоров'я, повторюється або наростає, вимагають якнайшвидшої консультації лікаря.
Причин розвитку слабкості безліч, основна частина припадає на запальні та дегенеративні захворювання м'язів, нервів і судин.
В узагальненому вигляді причини розвитку слабкості в руках виглядають так:
- компресія або стискання спинного мозку, викликана дегенеративно-дистрофічними процесами в тілах хребців, суглобах, зв'язках, особливо міжхребетні грижі;
- порушення мозкового або спінального (в спинному мозку) кровотоку, найчастіше ішемічний інсульт;
- травми — побутові, спортивні або виробничі;
- дефіцит кальцію;
- вроджені дистрофії м'язів або прогресуючі міопатії;
- аутоімунні захворювання, розсіяний склероз, синдром Гиейна-Барре, хвороба Шарко, системний червоний вовчак, ревматоїдний артрит;
- ураження дуги аорти або її гілок;
- різні васкуліти або запалення судин — синдром Рейно, хвороба Бюргера;
- артрози та артрити;
- синдром паркінсонізму;
- гіпертиреоз або підвищена функція щитовидної залози;
- скаленус-синдром ;
- запалення або неврит одного з великих нервів, що живлять верхню кінцівку;
- тунельний синдром, коли нерв здавлюється в якому-небудь анатомічно вузькому місці;
- метастази пухлин внутрішніх органів;
- міастенія;
- поразка периферичних нервів руки діабетичної або алкогольної природи;
- емоційне напруження.
Коли потрібно звертатися до лікаря?
Якщо турбує тільки слабкість в руках однієї або обох, але більше нічого не турбує, то звертатися потрібно протягом перших діб. Периферичний нерв — чутливе утворення, його мієлінова оболонка, без якої неможлива нормальна передача імпульсу, руйнується при запаленні або здавленні дуже швидко.
При деяких здавленнях руйнується не лише оболонка, але і центральне волокно — аксон. Якщо мієлін можна відновити у відносно короткі терміни (йдеться не про години або дні, а про тижні і місяці), то з аксоном справи йдуть складніше. Чим раніше зупинено пошкодження нерва, тим вище ймовірність того, що людина збереже працездатність.
Якщо слабкість в руках, нехай навіть мінімальна, що супроводжується запамороченням, головним болем, хиткістю ходи, блювотою, то висока ймовірність інсульту. У цьому випадку рахунок йде на години. Лікарська допомога потрібна негайно, звернення не можна відкладати ні на ранок, ні навіть на кілька годин. Те ж саме відноситься до черепно-мозкової травми, у гострому періоді якої часто слабшають руки. Час в цих ситуаціях воістину безцінний.
Часті випадки
Інсульт — слабкість розвивається частіше у руці і нозі одночасно, знижується сила м'язів. Може порушуватися мова, змінюватися рівень свідомості, може сильно боліти голова. Всі, хто бачить це, повинні терміново викликати "швидку".
«Шийний радикуліт» — болить рука і шия, рука слабіє. Втрачають чутливість кілька пальців, іноді смуга шкіри. Розвивається іноді поступово, іноді після ривка або травми.
Міастенія — часто двостороння, чим більше фізичне навантаження, тим слабкіше м'язи, симптоми наростають до вечора або навіть після незначного фізичного навантаження, практично повністю регресують після відпочинку.
Полінейропатія — практично завжди двостороння, розвивається на тлі цукрового діабету або після запою. Турбує пекучий біль і оніміння за типом «рукавичок», іноді до передпліччя.
Хвороба Паркінсона — тремтить і починає слабшати одна рука, потім втягується інша. Рухи сповільнюються, відчувається виражена скутість м'язів, знижується точність рухів.
Розсіяний склероз — слабкість з'являється раптово, як при інсульті, але потім може мимовільно пройти без лікування. Розсіяний склероз — важке аутоімунне захворювання, яке дифузно вражає різні відділи нервової системи (це і мається на увазі під «неуважністю»).
Залиште відповідь