Алергія на котів – це небезпечна алергічна реакція, яка виникає під час контакту з твариною, а також значно пізніше. Основним алергеном є білок, що міститься в її слині, який може викликати алергію різного ступеня тяжкості. Дізнайтеся, які симптоми супроводжують активацію котячих алергенів [1].
Як визначити алергію на кота? Це реакція сенсибілізації на алергени, які вони виробляють. Алергія на лупу насправді є алергією на білки, які містяться в шерсті домашніх тварин. Алергія на котів зустрічається набагато частіше, ніж на собак. Це, мабуть, пов’язано з різним способом життя цих тварин. Коти частіше перебувають з господарем, сидять у нього на колінах, знаходяться ближче до нього, залишаються на меблях, ліжку. Вони також більше переймаються гігієною – вилизуються, розносячи котячі алергени в котячій слині по своїй шерсті. Якщо ви страждаєте від алергії, рекомендуємо вам скористатися таким препаратом, як Еріус, який усуває її основні симптоми.
Симптоми: про що нам говорить наш організм
Симптоми алергії на котів найчастіше стосуються дихальної системи. Частинки алергену досить малі, щоб потрапити в носову порожнину, а також глибоко в бронхи. Це викликає такі алергічні реакції, як:
- нежить;
- приступоподібний сухий кашель;
- дряпання в горлі;
- чхання;
- закладеність слизової оболонки носа;
- почервоніння кон’юнктиви.
Пацієнти-алергіки також можуть скаржитися на шкірні симптоми. Зазвичай вони з’являються після безпосереднього контакту з твариною. До них відносяться свербіж і почервоніння шкіри, кропив’янка. Алергія на котів може призвести до хронічного синуситу та астми. Алергія на котів також може викликати анафілактичний шок [2].
Симптоми алергії на котів також проявляються у вигляді шкірних уражень. До них відносяться:
- свербіж шкіри, часто супроводжується подразненням шкіри;
- почервоніння шкіри у вигляді великих скупчень везикул або пустул, які утворюють червоні плями;
- висип, що з’являється при контакті шкіри з алергеном, наприклад, слиною або шерстю кота;
- набряклість повік внаслідок потрапляння алергену в око з повітря або внаслідок втирання чи перенесення алергену зі шкіри на повіку;
- еритема на обличчі, тобто сильне почервоніння, що трохи виступає над рівнем шкіри.
У багатьох людей зазвичай існує досить сильний зв’язок між алергією на котів та висипом. Ураження шкіри в багатьох випадках є першим симптомом цього типу алергії. Алергени також впливають на орган зору, викликаючи почервоніння або сльозотечу кон’юнктиви [2].
Яка кішка для алергіка?
Гіпоалергенні коти – це, на жаль, дуже красива казка. Не існує котів, які б ніколи не викликали алергії, проте деякі породи викликають її набагато рідше, ніж інші. Виникнення алергії може залежати, наприклад, від довжини шерсті, наявності підшерстя та складу слини кота.
Коти, яких алергік може собі дозволити тримати в квартирі, – це сфінкс і девонський рекс, представники порід без підшерстя. Сибірська кішка також рідше викликає алергію, оскільки в її слині міститься менше білка. Найбільше алергену виробляють некастровані коти-самці. Тому при виборі домашнього улюбленця краще зупинити свій вибір на кішці [1].
Література
1. Зубченко, С. О., Юр’єв, С. Д., & Маруняк, С. Р. (2016). Молекулярна алергодіагностика як методдиференційного підходу до вибору алергоімунотерапії при алергії на домашніх тварин. Natural and Technical Sciences, 21.
2. Chan S.K., Leung D.Y.M., Dog and Cat Allergies: Current State of Diagnostic Approaches and Challenges, Allergy Asthma Immunol Res., 2018.