Що таке пасивний дохід і чому це не так просто, як здається

Пасивний прибуток вже давно став синонімом фрази «нічого не робиш, а все є». Але все це — лише міф, який створюють бізнес-тренери та інші майстри слова, щоб витягнути більше купюр зі своїх вдячних слухачів. Сьогодні ми розберемося, що таке пасивний дохід насправді і чим він не є, інформує gazetapo.lviv.ua.

Міфічні властивості пасивного доходу

Ця сфера так серйозно обросла міфами, що важко зрозуміти, де реальність, а де вигадка заради гарного слова. Тому, перш ніж перейти до того, чим дійсно є пасивний дохід, потрібно розібрати помилки.

Пасивний дохід — це «зробив і забув»

Це найшкідливіша помилка, в яку повірили мільйони людей завдяки книгам про успішний успіх та бізнес-тренерів. "Зробив і забув" — це не про пасивний дохід.

Ні, ви можете, слідуючи заповітам найкращих тренерів, створити продукт, а потім отримувати з нього гроші або, наприклад, купити квартиру і здавати, а на прибуток жити, не замислюючись про наслідки. Тільки ці самі наслідки швидко наздоженуть вас.

Для отримання доходу потрібно зовсім небагато зусиль

Говорячи про пасивний дохід, мають на увазі щось, що можна зробити швидко і вже завтра отримувати гроші. Люди, які слухають такі солодкі промови, розпливаються в мрійливій посмішці і у своїй фантазії вже перевели в готівку чек з шестизначною сумою, витративши на це всього кілька годин свого часу.

Це не так, і, як і з будь-якою іншою роботою, вам потрібно буде вкласти багато сил, часу та грошей, перш ніж ваш проєкт почне приносити прибуток чи хоча б дозволить вийти у нуль.

Одне джерело забезпечить прибуток на все життя

Ця думка особливо популярна у мешканців великих міст, які мають ліквідну нерухомість. Вони вважають, ніби, здаючи свою квартиру приїжджим, більше не доведеться напружувати спину в офісі або на заводі, і такий варіант пасивного доходу ніколи не втратить актуальності.

Тут ситуація приблизно та сама, як і з інвестиціями на фондовому ринку: ніколи не можна класти всі «яйця» в один «кошик».

Для пасивного доходу достатньо заїжджених ідей

На відміну від «активного» бізнесу, де необхідно постійно змінюватися, щоб вижити в конкурентній боротьбі, у «пасивного» тиша і спокій. Принаймні так думають люди, які бажають почати щось, що приноситиме їм дохід без зайвого втручання.

Це призводить до того, що людина не тільки не виходить хоча б у нуль, а й влазить у борги, оскільки пропозиція значно перевищує попит. А оскільки розрахунок спочатку був саме на пасивну складову, коли не потрібно робити зайвих рухів, проблема не знаходить рішення через відсутність дій і лише посилюється.

Що являє собою пасивний дохід насправді

Ми назвали б пасивний дохід не заняттям, де нічого не робиш, а все є, а своєрідним підробітком. Так, якщо ви наважитеся забезпечити себе пасивним доходом, вам доведеться працювати, і дуже багато, навіть більше, ніж у наймі.

Головна істина в тому, що пасивний дохід зовсім не пасивний, особливо на першому етапі, коли опрацьовується і тестується ідея. Жоден бізнес не працює сам собою, і навіть якщо ви вирішите відсторонитися від управління, вам все одно доведеться контролювати деякі процеси, наприклад, керівництво персоналом.

Як приклад візьмемо найпопулярніший спосіб отримання пасивного доходу — нерухомість в оренду. Коли ви маєте таку нерухомість, недостатньо просто віддати ключі орендарям і насолоджуватися припливом грошей на рахунок щомісяця. Вам доведеться проводити регулярне технічне обслуговування, стежити за виконанням умов договору, у тому числі й за оплатою комунальних послуг, швидко реагувати на проблеми, які можуть злякати орендарів тощо. А до цього необхідно зробити якісний ремонт, знайти цих орендарів.

Думаєте, що потім не доведеться працювати? Ні, доведеться, і навіть ще більше, тому що тут у гру вступає людський чинник.

Найбільший секрет пасивного доходу

Цю інформацію не розповість жоден блогер чи тренер особистісного зростання: пасивний дохід — це для багатих людей. Коли зарплати вистачає лише на місяць, а ви наважуєтеся стати тим самим орендодавцем, взявши нерухомість в іпотеку. Не живіть ілюзіями. Весь дохід піде на обслуговування кредиту та приміщення.

Дійсно працюючим способом отримання пасивного доходу у розумінні більшості можна назвати хіба що інвестування, та й не кожне. Наприклад, раніше можна було купити нерухомість на етапі котловану, а потім, нічого не роблячи, дочекатися завершення будівництва та продати дорожче. Але той спосіб уже давно у минулому. З фінансами таке теж не працює, і це наочно показала криза, а також геополітичні події.

Більш реалістичним пасивним доходом є придбання активів у різних компаніях, які дозволяють заробляти на акціях та дивідендах, але знову ж таки це іграшки для багатих. Якщо у вас не залежалося під матрацом кілька сотень тисяч доларів, особливого прибутку з інвестицій можете не чекати.

Висновок: пасивний дохід, принаймні тією мірою, коли можна перестати працювати, доступний лише небагатьом, тим, хто мав початковий капітал. Причому капітал такий, якого було достатньо для забезпечення безбідного життя як мінімум на пару років. Це, перш за все, інвестиція в майбутнє, та надія на те, що через кілька років ваше старання повернуться вам хоча б у тому ж обсязі, що ви вклали раніше.

Джерело