Що станеться з тілом, якщо пити чай щодня

Я можу без запинки назвати з десяток знайомих, які постановили: вживаємо відтепер тільки чай як найкорисніший і безпечний напій. Думаю, ви теж з такими людьми стикалися або навіть перебуваєте в їх рядах, інформує Ukr.Media.

Чи насправді так все однозначно з чаєм, а головне — з яким з них.

Чи можна пити чай щодня і по кілька разів — це не зловживання?

Щодня вживати чай можна, особливо якщо це різні види чаю. Не рекомендуємо вживати більше 2-3 чашок одного і того ж виду чаю в день. Також, ми повинні чітко розуміти, що чай — це не вода, навіть якщо ми не додаємо туди цукор, мед або молоко. А все що не є водою, наш організм сприймає як їжу.

Важливо вибрати не тільки склад, але і правильну температуру чаю. Для нас фізіологічно вживати теплі, а не гарячі і палючі напої.

А якщо людина відмовляється від вживання чаю — що з нею трапиться?

Повністю відмовитися від чаю можна, головне, не відмовлятися від води в щоденному раціоні. Але ми не бачимо сенсу відмовлятися від усіх видів чаю, тому що при правильному виборі вони можуть дати потрібні позитивні результати.

Як оцінюється вплив чаю на самопочуття людини?

Чорний чай володіє більшою мірою тонізуючими властивостями, зелений — антиоксидантними і протизапальними. Управляти психологічним станом допомагають фіточаї. Для нормалізації настрою підійдуть такі компоненти, як ромашка, пустирник, чебрець — в народній медицині їх використовують як заспокійливі. Їх можна рекомендувати для вечірнього прийому замість тонізуючого і збудливого чорного або зеленого чаю.

Чи правда, що чай допомагає худнути і молодіти?

Тут можна навести приклад сорту каркаде, який добре впливає на обмінні процеси. Багато хто називає його чаєм для схуднення, але ми повинні з вами розуміти, що знизити масу тіла тільки за допомогою каркаде неможливо — потрібні також правильне харчування і спорт.

Для поліпшення обмінних процесів підійде і чай з імбиром. Але цей компонент гострий, і напій з ним краще не приймати на голодний шлунок, особливо людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

В яких випадках чай може бути шкідливий людині?

Чай, безумовно, має корисні властивості, але також є обмеження по його вживанню.

Наприклад, як і в каві, в ньому міститься кофеїн. Виняток — фіточаї і ройбуш, чайний напій на основі південноафриканської рослини з легкою кислинкою і квітково-деревними нотками. У ньому немає кофеїну, і він відмінно підійде для вечірнього прийому, а також людям, яким кофеїн, як додаткове навантаження, не потрібен, наприклад схильним до захворювань серцево-судинної системи, що страждають підвищеним тиском, вагітним жінкам.

Багато рослин використовуються в фіточаях і БАДах, але при цьому вони мають ряд протипоказань для людей з індивідуальною непереносимістю тих чи інших компонентів. Особливу обережність слід дотримуватися людям з хронічними захворюваннями. Є трави, які протипоказані вагітним і дітям.

Крім цього, на рослинну сировину можуть розвиватися алергічні реакції. Рекомендації у зв'язку з цим наступні: потрібно точно знати склад і при схильності до алергії починати прийом нового продукту з обережністю, з малих обсягів, поступово збільшуючи порцію.

Джерело