Ось поради, як трохи налагодити справи, якщо грошей не залишилося, а до зарплати ще кілька днів, інформує gazetapo.lviv.ua.
Бити тривогу заздалегідь
Спрогнозувати особисту фінансову кризу можна приблизно за тиждень: за цей час можна зрозуміти, що попереду важкі часи і гроші, що залишилися краще б витратити з розумом.
Важливо вчасно зафіксувати залишок і кількість днів до зарплати, скласти щоденний бюджет і закупити продукти на весь час. Так, буде нелегко, але чим раніше усвідомлюєте неминучість провалу у фінансову яму — тим легше буде з неї вибратися.
Готувати з того, що є
Коли на рахунку нуль, кухонні запаси допоможуть перебитися до зарплати: пакет вівсянки забезпечить сніданками на тиждень, а якщо додати варення із запасів — сніданок вийде ще й смачним. З борошна можна зліпити локшину або приготувати млинці на воді.
У морозилці можуть залишатися заморожені овочі, кістки і навіть м'ясо — на цьому можна протягнути ще пару днів. Згадайте про заготівлю на зиму: огірки, помідори і гриби врятують в складній ситуації.
Знайти підробіток
Класична робота приносить гроші два рази на місяць. Коли на рахунку нуль, потрібен заробіток з миттєвою оплатою. Варіанти можна знайти на сайтах оголошеннях в інтернеті: люди шукають і платять за прогулянку з собакою, нагляд за дитиною, заповнення таблиць та інше.
Не відмовлятися від безкоштовного
Коли в кишенях гуляє вітер, не варто відмовлятися від допомоги рідних, друзів і небайдужих. Батьки з радістю запросять на вечерю, а колега підвезе додому. Саме час використовувати накопичені бонуси на картах магазинів і придивитися до груп з безкоштовними продуктами і речами.
Правильно користуватися кредиткою
Ми залишили кредитну картку наостанок. Користуватися кредиткою — нормально, але не для залатування дірок в бюджеті. У будь-якому випадку вона людяніше мікропозик і виручить в складний місяць, якщо дотримуватися ряду правил.
- Не знімати готівку. Інакше банк нарахує додаткові відсотки, прописані в договорі. Переведення на інші карти — в цій же категорії. Кредиткою можна тільки розплачуватися за покупки.
- Гасити борг у пільговий період. У кредитних карт є час, коли банк не нараховує відсотки. Краще не ігнорувати таку можливість.
- Витрачати стільки грошей, скільки вийде повернути. Кожна покупка віднімається з бюджету наступного місяця. Помірність допоможе не повторити колапс через 30 днів.
Щоб гроші не закінчувалися, а тільки додавалися, робіть ось що:
- Слідкуйте, куди витікають дрібні суми.
- Заощаджуйте там, де це можливо.
- Не давайте спуску внутрішньому шопоголіку.
Залиште відповідь