Що робити, якщо при читанні в машині починає закачувати

У поїздці хочеться з користю провести час за читанням або роботою на комп'ютері. Багатьох в цей момент починає закачувати. Справитися з цим можна, інформує Ukr.Media.

Однак дивитися у вікно не завжди цікаво, до того ж час хочеться провести з більшою користю. Буває, що саме в цей момент голова починає крутитися і розпочинається нудота. Називається цей стан кінетоз і пов'язаний він з тим, що мозок отримує суперечливі сигнали: вестибулярний апарат підказує, що ви рухаєтеся, а очі запевняють, що стоїте на місці. Дезорієнтація і сприймається як запаморочення.

З високою ймовірністю ви зможете впоратися з цим станом. Люди, які страждали тим же самим до вас, придумали масу прийомів, щоб повернути мозок в нормальний стан. Якщо перепробувати все, напевно щось спрацює і для вас.

Наприклад, спробуйте ці 7 прийомів

  • Якщо є можливість, виберіть місце, на якому менше трясе і мотає. У поїзді це середні вагони, в автомобілі передній ряд сидінь.
  • Загородіться рукою від вікна, щоб рухомі об'єкти не потрапляли на очі. Вже це може усунути дезорієнтацію.
  • Смокчіть льодяники і пийте воду.
  • Коли підходить запаморочення, відірвіться від читання, закрийте очі і нахиліть голову набік. Іноді це працює.
  • Відкрийте вікно, щоб на вас потрапляв потік повітря. Свіже повітря лікує від кінетозу краще, ніж повітря з системи вентиляції.
  • Приємні запахи знімають нудоту. Візьміть в дорогу набір ароматичних олій і підберіть запах, який допомагає особисто вам.
  • Якщо ніщо не допомагає, можна вдатися до фармацевтики, проконсультувавшись з неврологом.

В цілому, спробуйте сприймати кінетоз як виклик своєму характеру.

Як спаринг-партнер у бойових мистецтвах, цей стан допомагає вам розвиватися, виявляючи та усуваючи слабкі місця. Пробуйте різні прийоми, намагайтеся перехитрити суперника і ви обов'язково переможете.

Джерело