Соняшникове насіння — це не тільки криниця корисних вітамінів і мінералів, а й дуже затягуюча їжа. Як тільки почнеш їх їсти, буде складно зупинитися. Але що буде, якщо їсти насіння у великих кількостях, інформує Ukr.Media.
Зміцнюють серцево-судинну систему
Соняшникове насіння містить багато корисних речовин. Серед них рослинні жири, жиророзчинні вітаміни, магній, цинк, кальцій та вітаміни групи B.
Всього 50 г насіння достатньо, щоб повністю задовольнити добову потребу організму у вітаміні Е. Цей потужний антиоксидант нейтралізує руйнівну дію вільних радикалів на наш організм.
Вітамін Е запобігає розвитку багатьох хвороб: атеросклерозу, інфаркту міокарда, тромбозу вен та артерій. Щоденне вживання насіння може знизити рівень холестерину в крові.
А ще в них містяться омега-3 жирні кислоти, які посилюють мозкову активність та позитивно впливають на весь організм!
Нормалізують роботу травної системи
Насіння містить у собі багато клітковини, яка покращує роботу шлунково-кишкового тракту. Також вони нормалізують кислотно-лужний баланс. Тому часто насіння рекомендують використовувати як засіб від печії.
Піднімають настрій та покращують роботу мозку
Вживання невеликої кількості насіння позитивно позначається на роботі мозку: покращується пам'ять, підвищується концентрація уваги. Крім цього, у їхньому складі міститься триптофан, а він стимулює вироблення серотоніну в мозку.
І, звісно, наша нервова система заспокоюється, відновлюється душевний спокій. Клацаючи насіння, ми дуже швидко відволікаємось від нагальних турбот та проблем. Також з їх допомогою можна зменшити потяг до сигарет.
Висока калорійність
Незважаючи на невеликий розмір, насіння є дуже калорійним продуктом. У 100 г міститься близько 600 ккал. А це повноцінне приймання їжі! Якщо щодня з'їдати по пачці насіння, можна набрати вагу.
Також не варто їсти обсмажене насіння. При жарінні корисні речовини руйнуються або перетворюються на шкідливі.
Погано впливають на стан зубів
Якщо ви часто будете їсти насіння, то стоматологи вас точно не похвалять. Річ у тім, що можуть з'являтися тріщини та карієс. Через постійний тиск на зуби стоншується емаль. Згодом вона може розколотися, через що зуб взагалі може зламатися.
Обережно, кадмію!
Соняшник — дуже сприйнятлива рослина, тому вона вбирає в себе все із зовнішнього середовища. І вихлопні гази, і хімічні речовини.
Особливо сильно ця рослина любить кадмій. Накопичуючись в організмі людини, цей елемент викликає ураження сечовидільної та статевої системи. Особливо страждають нирки. Також через знижене всмоктування заліза часто виникає анемія.
Якщо їсти багато насіння, чи може виникнути апендицит?
У цей міф вірить багато людей. Раніше вважалося, що проковтнута шкаралупа від насіння і кісточки від фруктів "забивають" сліпу кишку і викликають запалення. Але медики вже давно спростували таку можливість інфікування.
Лікарі вивчили 2 тисячі історій хвороби із захворюванням на апендицит. Лише у 8 пацієнтів в апендиксі були знайдені залишки насіння.
Якщо ви все ж таки переживаєте з приводу шкірки від насіння, то можна відразу купувати очищені.
Їсти чи не їсти? Ось у чому питання
Користь насіння і вітаміни і мінерали, що містяться в них, все ж переважують можливу шкоду. Але не менш важлива якість продукту (не забуваємо про дію вихлопних газів та інших хімікатів).
І все ж краще не зловживати насінням і вживати їх не більше, ніж двічі на тиждень. Причому перевагу краще віддати необсмаженому.
Залиште відповідь