Фото: Пресслужба Кабміну Шмигаль і Фіцо провели низку розмов щодо російської нафти
Українська сторона наполягала і продовжує наполягати на необхідності максимальної відмови від російської нафти, зазначив очільник уряду.
Україна заперечує загрозу для Словаччини санкцій на транзит російської нафти Лукойлу і розраховує на конструктивний діалог. Про це написав прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram в середу, 31 липня.
«Протягом останніх тижнів мав низку розмов з премʼєр-міністром Словаччини Робертом Фіцо. Всі вони були в дусі нашої спільної політики нового прагматизму й усі – про енергетичну безпеку наших країн», – написав він.
За словами Шмигаля, Україна наполягала і продовжує наполягати на необхідності максимальної відмови від російської нафти.
«Всі країни це розуміють і більшість діє. ЄС дозволив Словаччині та ще низці країн використовувати російську нафту за умови, що країни будуть активно розбудовувати альтернативні канали постачання. Більшість – розбудовує», – зазначив очільник уряду.
Він запевнив, що Україна залишається надійним транзитером для всіх країн, які цінують свободу та верховенство права.
Шмигаль також наголосив, що санкції, запроваджені Радою національної безпеки і оборони (РНБО) України, не становлять загрози енергетичній безпеці Словаччини та Європи загалом, саме тому їх скасування не є предметом обговорення.
«Словаччина – наш надійний партнер, від якого ми не очікуємо шантажу або погроз. Бо погрожувати Україні, яка захищається від агресора, заради того щоб держава-терорист продовжувала заробляти свої криваві надприбутки – це сумнівний шлях», – заявив Шмигаль.
За його словами, сторони домовилися про чергову міжурядову зустріч у жовтні, де продовжать «конструктивний, прагматичний діалог».
«Дякую моєму колезі, пану Фіцо, за важливі конструктивні розмови. Впевнений, ми знайдемо взаємовигідні рішення для України, для Словаччини, для Європи», – резюмував прем’єр.
Раніше у липні Словаччина та Угорщина заявили, що припинили отримувати нафту від Лукойлу після посилення українських санкцій проти нього. При цьому і Братислава, і Будапешт отримують нафту від інших російських постачальників, але не від Лукойлу.
Угорщина заявила, що може подати на Україну до суду. Угорщина також просить Європейський Союз вжити заходів проти України.
Залиште відповідь