Про те, що ніхто, крім нас самих, не творить щастя, кожен знає практично з самого дитинства. Творити — це, звісно, добре. Але ви коли-небудь пробували, навпаки, щось руйнувати заради щастя? Більше доречним таке "очищення" можливо порівняти з роботою скульптора, що відсікає все зайве, щоб створити шедевр. Щоб стати щасливими, ми повинні вміти відкидати все, що заважає нашому щастю, інформує Ukr.Media.
Нездорові уподобання
Співзалежні стосунки та нездорові уподобання — це головні причини, чому ви можете страждати від невдач у своєму житті. Дуже часто люди прив'язуються до коханих настільки сильно, що згодом не уявляють без них свого існування. Так робити категорично не можна! У вас завжди є ви!
Ілюзії та очікування
Деколи дуже складно визнати, що наше оточення насправді далеко не таке, яким ми його уявляємо. Дивлячись на людину, думаємо, що в неї такі самі інтереси, переконання і плани, як у нас. Тільки насправді все виявляється зовсім інакше. Не варто брати близько до серця, якщо ваш ідеальний план зазнає краху. Пам'ятайте, що збудований у голові сценарій — лише ваш. Навколишні не повинні під нього підлаштовуватися. Припиняйте будувати ілюзії та чогось чекати. Просто довіртеся долі і навчитеся дивитися правді у вічі.
Погоня за досконалістю
Прагнення до ідеалу — це утопія. Досконалий партнер, тіло, робота та будинок. Ми часто женемося за недосяжною метою, не розуміючи головного: ніхто не ідеальний і ніщо не ідеальне. Так, намагатися і викладатися на всі 100% — це непогано, важливо тільки не завищувати планку дуже сильно, інакше болю розчарувань не уникнути.
Постійна критика
Не критикуйте те, чого не розумієте. Саме це залишає зону зростання відкритою. Адже саме почуття постійного розвитку та впізнавання чогось нового додає у наше життя відчуття щастя.
Порівнювання з іншими
Французький письменник Шарль де Монтеск'є писав:
"Якби ми просто хотіли бути щасливими, досягти цього було б легко, але ми хочемо бути щасливішими за інших людей, а це майже неможливо, оскільки нам завжди здається, що навколишні щасливіші за нас".
Цій пастці вже не одне століття, проте сьогодні, в епоху соцмереж, потрапити в неї стало ще простіше. Про це було сказано вже неодноразово, але повторимося знову: хоча ми цілими днями спостерігаємо за життям інших, насправді ми й гадки не маємо, що криється за цим барвистим "фасадом" фотографії у соцмережі. Будь-яке порівняння необ'єктивне, а якщо так, чи варто порівнювати?
Токсичні люди в оточенні
Якщо ви помічаєте, що після зустрічі з найкращим другом чи подругою всередині відчувається порожнеча, це вірний знак, що настав час викреслити їх зі свого життя. Існують енергетичні вампіри, які годуються нашими почуттями та емоціями. Забираючи собі енергію, вони продовжують йти по головах, "підживлюючись" рештою, а ми залишаємося з апатією і практично повною байдужістю до всього в цьому світі.
Повсюдний контроль
Є так багато всього, в принципі, не підвладного нашому контролю. Навіть власне життя не підлягає йому на всі 100%. Припиніть контролювати все. Будьте готові відмовитись від необхідності постійно моніторити все, що відбувається з вами: ситуації, події, людей. Будь то рідні та близькі, колеги чи незнайомці на вулиці — просто дозвольте їм бути такими, якими вони є. А всім процесам — текти своєю чергою. Тоді побачите, що всі скрізь справляються і без вашого суворого нагляду.
Залиште відповідь