Що треба, щоб оформити людину в будинок престарілих у Львові

Інститут будинків престарілих з’явився у 19 столітті. Починаючи з 20 століття наявність незалежних організацій, у яких люди похилого віку могли отримати догляд, стала звичайним явищем. Сьогодні у Львові працює понад 10 подібних установ. Найбільшу привабливість представляють приватні пансіонати, на базі яких створені максимально комфортні умови проживання.

Хто потребує оформлення у будинок престарілих?

Довгий час вважалось, що у будинки престарілих потрапляють люди, до яких немає діла їх родичам. Часи міняються і змінюється відношення до подібних установ. Вони сьогодні представляють аналоги готелів з медичним уклоном. Оформити в пансіонат людину можна на постійне чи тимчасове проживання, а приватний будинок престарілих для людей похилого віку «Батьківський затишок» у Львові ще й пропонує такий формат, як денний догляд. Вдень пенсіонер знаходиться у пансіонаті, а на ніч його забирають родичі.

Одним з головних факторів затребуваності будинків престарілих є модель сучасної української сім’ї, на яку впливає зовнішня, внутрішня міграція, відсутність вільного часу на догляд за бабусями, дідусями, батьками. Залишати похилу людину одну вдома та йти на роботу, переживаючи, що буде, якщо їй стане погано – не ліпша ідея. Ситуація стає ще складнішою, якщо родич лежачий.  У пансіонатах за такими людьми доглядає цілий штат медиків, доглядальниць. Пансіонати є чудовим місцем для людей, яким потрібна реабілітація, які перенесли інсульт, інфаркт тощо.

Особливості оформлення у приватний будинок престарілих

Для розміщення у пансіонати треба зібрати мінімум документів:

  • паспорт та його копія постояльця, родича;
  • медична картка.

Проживання проходить на основі договору. Вартість варіюється в залежності від кількості людей у кімнаті, цінової політики пансіонату. У середньому – це 12 тисяч гривень на місяця. У суму вже включено 5-разове харчування, медичний догляд. Меню складається індивідуально з урахуванням смакових уподобань, назначеної лікарем дієти.

Кімнати у пансіонатах навіюють думки до домашній затишок. Ліжка комфортабельні з матрацами проти пролежнів. У пансіонаті постояльці знаходяться у колі одноліток, отримують усі блага соціального життя – цікаві заняття, прогулянки на свіжому повітрі.

Підготовка до життя у пансіонаті

Від’їзд до будинку престарілих для нового резидент – це велике моральне навантаження. За можливості варто навідатись туди завчасно, подивитись, як там все влаштоване, познайомитись з сусідами по кімнаті. Корисно почитати правила проживання, дізнатись, які речі можна взяти с собою.

Обирати будинок престарілих рекомендується з людиною, яка буде в ньому жити. Заклад обов’язково повинен бути ліцензованим. Також можна ознайомитись з відгуками, але кращою рекомендацією стануть емоції на обличчях людей, які проживають у пансіонаті вже не один місяць. Якщо вони посміхаються, мають чистий вигляд, то це місце гідне уваги.