Що таке метеозалежність

Метеозалежністю називають чутливість людини до різкої зміни погодних умов. Вона проявляється такими неприємними симптомами, як головний біль, сонливість, біль у суглобах і м’язах, відчуття розбитості та втоми. Чимало вчених визнають, що такий стан можна зарахувати до паталогічного.

Чому виникає метеозалежність?

Традиційно виділяють два типи залежності від погоди:

  • сезонна метеозалежіність, пов’язана зі зміною пори року;
  • метеопатологія, що виникає внаслідок зміни погодних умов.

Головною причиною виникнення цього явища називають розвиток цивілізації. У давні часи людина жила в гармонії з природою: її день починався з першими променями сонця, вона багато працювала фізично, харчувалася простою здоровою їжею. Разом із прогресом у життя людини увійшли блага сучасного світу. Природний баланс порушився, зокрема, через використання кондиціонерів, опалювальних приладів та іншої побутової техніки. Нашому організму, особливо нервовій системі, стало важко підлаштовуватися під погодні зміни, адекватно реагувати на температурні перепади. Тому сьогодні чимало людей ввечері поспішають подивитися в інтернеті, якою буде погода завтра, щоб передбачити своє самопочуття.

Симптоми метеозалежності та засоби боротьби з недугою

Крім головного болю та втоми, природні катаклізми можуть стати причиною серйозніших проблем зі здоров’ям:

  • Серед наслідків різкої зміни температури — загострення алергії та астми, порушення роботи внутрішніх органів.
  • Висока вологість повітря загрожує проблемами, пов’язаними з опорно-руховим апаратом, збільшенням ризику застудних захворювань і розвитку запальних процесів.
  • Стрибки атмосферного тиску можуть призвести до проблем із серцем.
  • До негативного впливу туману й різкого поривчастого вітру відносять безсоння, підвищену тривожність, судинні спазми.
  • Від магнітної бурі можна очікувати загострення хронічних захворювань серця та судин, розладів нервової системи.

Тож, не нехтуйте метеопрогнозами: введіть у пошуковому рядку браузера запит «Львів погода завтра» (або будь-яке інше місто України) та поповніть за необхідності домашню аптечку.

Загальна рекомендація лікарів метеозалежним людям — проводити більше часу на свіжому повітрі у теплі сонячні дні. Зменшить негативний вплив погодних перепадів на загальне самопочуття і наявність позитивного внутрішнього настрою, коли людина не зациклюється на наявній проблемі.