Що потрібно знати про паркетну дошку

Паркетна дошка – красиве, практичне покриття для підлоги, здатне прикрасити зал, вітальню, спальню або дитячу кімнату. Однак є одне «але»: облицювальний матеріал необхідно вибрати правильно. Для цього потрібно ознайомитися з різновидами паркетної дошки, з її структурою та іншими характеристиками, перевагами та недоліками.

Структура покриття

Паркетна дошка – матеріал, особливість якого полягає в наявності декількох шарів:

  1. Верхній. Це шпон (тонкий лист), що виготовляється з цінних порід деревини. Перед тим як вибрати та купити паркетну дошку для квартири чи будинку, ознайомтеся з характеристиками різних варіантів. Лицьова сторона шпону додатково обробляється лаком або олією.
  2. Середній. Для виготовлення використовується деревина хвойних порід, іноді – панелі МДФ. Волокна шпону та хвойної деревини розташовуються перпендикулярно один одному, що забезпечує стабільність розмірів і форми облицювального матеріалу. Тут знаходяться елементи замкового з’єднання.
  3. Нижній. Це шар товщиною близько 2 мм, котрий виготовляється з деревини хвойних порід. Він захистить покриття від згинання.

Завдяки своїй багатошаровій конструкції матеріал стійкіший до перепадів вологості та температур, ніж деякі інші різновиди підлогового покриття. У порівнянні з планковим паркетом має спрощений процес монтажу.

Вид деревини для верхнього шару

Верхнім шаром паркетної дошки виступає шпон із цінних порід деревини. Здебільшого використовуються наступні:

  1. Дуб. Один із найміцніших варіантів. Зносостійка поверхня, фарбування деревини й деформація при температурних коливаннях відсутні. При зміні рівня вологості лінійні розміри не змінюються.
  2. Ясен. Міцний, еластичний, відтінок поверхні – жовтуватий, рівний малюнок.
  3. Вишня. Відрізняється багатим асортиментом кольорів – від рожевого до темно-коричневого.
  4. Бук. Для нього характерний спокійний малюнок, тому паркет часто застосовується в дитячих кімнатах. Однак така деревина погано переносить підвищену вологість, для кухонь не підходить.
  5. Клен. Шпон зазвичай має ніжні кремові відтінки, які з часом темніють. Для нього характерні міцність та стабільність. Мінус – низька стійкість до високої вологості та частих температурних коливань. Таке покриття не потребує складного догляду. Крім того, воно характеризується довготривалим терміном експлуатації.

Паркетна дошка часто використовується в приміщеннях із нормальною вологістю: залах, кабінетах, спальнях, дитячих. Проте інколи таке покриття монтують на кухні, і це рішення має свої переваги та недоліки. Серед плюсів варто зазначити гарний естетичний вигляд. Крім того, легко підібрати варіант, оптимальний для приміщення, оформленого в будь-якому стилі. Але треба враховувати, що не кожен матеріал підходить для верхнього шпону, адже в такому випадку можна застосовувати лише продукцію, котра характеризується стійкістю до вологи. Це можуть бути вироби з дуба, ясена та деяких екзотичних порід дерева.