Сценарії використання безпровідних навушників

Не секрет, що бездротові технології останніми роками все активніше проникають в найрізноманітніші сфери життя людини. Не стала винятком і ніша персонального аудіо. Продажі безпровідних навушників б’ють усі рекорди, а якщо відкрити каталог: https://soundmag.ua/uk/catalog/headphones/wireless-headphones/, то можна побачити понад шість сотень варіантів на будь-який смак та гаманець. Теоретично вибрати є з чого, але варто зауважити, що для деяких сценаріїв використання саме бездротові моделі підходять не найкращим чином. В цьому матеріалі ми розберемо основні переваги та недоліки безпровідних навушників, та визначимо, для чого варто їх купувати, а для чого ні.

Кому варто купити безпровідні навушники

В першу чергу мова піде про повсякденне використання, тобто про мультимедійні навушники. Тут бездротові моделі виграють з розгромним рахунком. Вони банально зручніші, кабель не плутається під руками, не обмежує рухів і не прив’язує вас до одного місця. Окремо варто згадати про спортсменів, які люблять займатися під музику. До речі, комбінація безпровідних навушників та смарт-годинника дозволить позбутися не лише кабелів, але й телефона, тобто ви можете транслювати музику на навушники прямо з годинника. Така комбінація доволі популярна в бігунів, яким важкий смартфон досить сильно заважатиме. Слід згадати й про додаткові функції, які є прерогативою бездротових моделей. Це вбудовані органи керування відтворенням та дзвінками, вмонтовані в чаші навушників — зазвичай сенсорні панелі або фізичні кнопки. Плюсом будуть і вбудовані мікрофони для спілкування. І звичайно ж технологія активного шумозаглушення ANC, яка здатна частково відсікати навколишній шум.

Окремо варто виділити дві умовні підкатегорії. Перша, це навушники для телефона. Тут бездротові виграють хоча б тим, що повальний тренд на відмову від стандартного 3.5мм аудіороз’єму змушує шукати альтернативний спосіб підключення. І варіантів насправді лише два: або Bluetooth або зовнішній ЦАП з підсилювачем, підключений по USB Type-C. Між іншим, другий варіант здатний сильно покращити якість звучання.

Ще однією нішею, де безпровідні навушники посилюють свої позиції, є професійні гарнітури для офісів та call-центрів. Тут свою роль зіграла пандемія коронавірусу, яка змусила багатьох людей працювати віддалено, і відповідно брати участь в онлайн-зустрічах для планування робочих процесів.

Суперечливий вибір безпровідних навушників

Є декілька напрямків, де бездротові навушники або взагалі не використовуються, або їхнє застосування є обмеженим і не зовсім оптимальним. Для початку виділимо професійні моніторні навушники. Необхідність стабільного підключення з мінімальною затримкою, а також комутації з іншим обладнанням, не залишає місця для бездротових технологій. Що цікаво, артисти, які виступають на сцені, зазвичай використовують конфігурацію із провідних навушників, які під’єднані до окремого передавача, що кріпиться на тілі виконавця — знову ж таки, для забезпечення максимально стабільного зв’язку. Ще можна згадати про ігрові навушники. Для більшості користувачів підійдуть обидва способи підключення. Але професійні кіберспортсмени обирають тільки провідний варіант, оскільки навіть найменша затримка в передачі сигналу може стати критичною для них під час змагань.

Загалом, який би тип підключення ви не обрали, ми рекомендуємо перед замовленням зайти в магазин, і особисто протестувати навушники. Поміряйте їх, переконайтеся, що посадка комфортна, і немає надмірного тиску на вуха чи голову. Послухайте знайомі треки, щоб оцінити якість звучання та порівняйте їх з конкурентами. Довіряйте своїм вухам.

Exit mobile version