Саудити зобов’язалися підтримувати баланс нафторинку

Байден у Саудівській Аравії домовився щодо нафти

Саудівська Аравія має намір наростити рівень нафтовидобутку на 50 відсотків порівняно із запланованим показником на липень та серпень.

Сполучені Штати та Саудівська Аравія підтвердили відданість стабільному світовому енергетичному ринку, йдеться у спільній заяві за підсумками візиту президента США Джо Байдена до Ер-Ріяду.

«Сторони наголосили на важливості стратегічної економічної та інвестиційної співпраці, особливо у світлі кризи в Україні та її наслідків, і підтвердили відданість стабільному світовому енергетичному ринку», — йдеться у спільній заяві. Вона опублікована на сайтах Білого дому та Саудівського агентства друку.

У ній наголошується, що США вітали зобов’язання Саудівської Аравії «підтримувати баланс світового нафтового ринку для сталого економічного зростання».

В окремій заяві США йдеться, що Саудівська Аравія має намір наростити рівень нафтовидобутку на 50 відсотків порівняно із запланованим показником на липень та серпень.

«Ці та подальші кроки, які ми очікуємо найближчими тижнями, допоможуть значно стабілізувати ринки», — йдеться у повідомленні Білого дому.

Ціни на нафту знижуються. Причини та наслідки

За темою війни Росії проти України сторони у спільній заяві наголосили на важливості міжнародного права, територіальної цілісності та національного суверенітету. Вони підтвердили підтримку резолюції Генасамблеї ООН щодо цього питання. Лідери також віддані наданню допомоги українському народу та безперешкодному експорту зерна.

Загалом США та Саудівська Аравія уклали 18 угод. Вони стосуються інвестицій, енергетики, інформаційно-комунікаційних технологій, космосу та охорони здоров’я.

Сторони також домовилися про розширення співробітництва в галузі кібербезпеки, про стратегічне партнерство у вирішенні кліматичних питань та щодо енергопереходу, вони також хочуть не допустити отримання Іраном ядерної зброї.

Поїздка Байдена на Близький Схід відбувається на тлі відмови західного світу від енергоносіїв із Росії. Зокрема, найбільші економіки світу G7 мають намір запровадити стелю цін на російську нафту.

Джерело