Саме з цієї причини лікарі наносять собі тату з текстом: «Не відкачувати!», «Не реанімувати!»

Навіщо вони це роблять?

Чи помічали ви коли-небудь на тілі доктора татуювання з текстом на зразок «Не реанімувати, не відкачувати»? З чим пов'язано нанесення таких татуювань на тіло?

Пояснення насправді гранично просте, передає Ukr.Media. Зверніть увагу – доктора, це люди, у яких є під рукою величезна кількість професіоналів своєї справи, в яких вони впевнені, великий ресурс необхідних препаратів і необхідна техніка, а вони йдуть з життя без бою.

Одного разу був такий випадок, лікар-ортопед виявив у себе серйозний діагноз – рак підшлункової залози. Один з кращих хірургів країни запропонував йому свою допомогу і обладнання, але лікар відмовився. Все, що він зробив – це в найкоротші терміни згорнув весь свій багаторічний труд і провів решту часу поряд з сім'єю, біля теплого сімейного вогнища. Цей чоловік помер через три місяці.

Здавалося би, чому професійний медперсонал не користується послугами, які вони надають? Бо, вони як ніхто інший бачать обмежені можливості і недоліки своєї роботи.

Вони прекрасно розуміють, що не хочуть вижити а потім вести своє існування в напівпаралізованому стані, або з хворобами, породженими повним або частковим відмиранням клітин.

Лікарі просять не відкачувати їх, щоб вони не ламали ребра при непрямому масажі серця, а саме це і є наслідком правильного проведення процедури, вони розуміють, що поламані ребра призводять до ряду наступних неприємних наслідків.

Ці люди чудово розуміють, що немає необхідності витягати гроші з рідних на те, щоб підключити вмираючого до всіляких апаратів, щоб він промучився ще трохи. Все, що потрібно тому, хто відходить в інший світ – знаходження поруч рідних і абсолютний спокій.

Ви запитаєте, тоді чому вони відкачують безнадійно хворих? На це є дві причини. Перша – родичі, які благають зробити все, що можливо. Друга, як не прикро – відмивання грошей. І часто, навіть не з волі докторів. У них є робота, і обов'язок, заробити за місяць певну суму.

Ось чому для смертельно хворого хоспіс набагато кращий варіант, ніж лікарня. У хоспісі його не будуть мучити, а зроблять відхід з життя максимально безболісним.

До речі, варто підкреслити, що з-за того, що робота приносить пацієнтові стільки мук, нехай і заради його життя, лікарі найчастіше і впадають в депресію або йдуть у алкогольні запої.

Часто в розмовах медпрацівників між собою можна почути фрази на кшталт «Пообіцяй мені, що якщо я буду в подібній ситуації, ти не будеш мене рятувати». Звучить жахливо, але така сумна реальність.

Не можна сказати, що лікарі просто не хочуть жити. Вони хочуть, але вони прагнуть саме жити, а не існувати в смертельній залежності від препаратів, медичного обладнання тощо. Тому їх остання прохання «Не реанімувати. Не відкачувати»…

Джерело