Ручні УЗД для ветеринарії: види та характеристики

Медична допомога тваринам може знадобитися далеко поза ветеринарною клінікою, зокрема в польових умовах. Провести якісне обстеження дають можливість  функціональні ручні УЗД апарати для ветеринарії — вони мають бути на озброєнні кожної ветеринарної служби.

Виробники медичного обладнання пропонують досить широкий асортимент ручних і портативних ультразвукових пристроїв. Як правило, це універсальні прилади медичного призначення зі спеціалізованими датчиками, зручними для огляду тварин. За їх допомогою можна поставити попередній діагноз і призначити оперативні заходи в умовах, коли немає доступу до електромережі чи можливості швидко доставити тварину до лікарні.

Виробники та ціни

Ознайомитися з продуктовою лінійкою сучасних моделей можна на сайті компанії Biovet, що представляє продукцію таких відомих брендів, як Honda Electronics Co, IMV imaging, Kaixin, SIUI та інші. Пристрої відрізняються за функціональними можливостями, призначенням, технічним рівнем та конструкцією. Широкий ціновий діапазон (52–315 тис. грн) дає можливість підібрати прийнятний варіант будь-якому покупцю.

Асортимент

УЗД-прилади можуть використовуватися у тваринництві в різних цілих — від діагностики захворювань і визначення терміну вагітності до оцінки якісних характеристик (товщини шпику, структури м’яса), необхідних для корекції умов утримання. З огляду на це прилад підбирається за конкретними потребами щодо функціоналу та комплектації.

  • За призначенням розрізняють універсальні пристрої, а також спеціалізовані моделі (для скотарства, свинарства, ВРХ тощо). В інтернет-магазині Biovet, наприклад, можна замовити універсальні УЗД-прилади, які підходять для обстеження різних видів домашніх, сільськогосподарських та екзотичних тварин, а також для птахів.
  • За конфігурацією виділяють стаціонарні (ті, що використовуються в клініках), портативні та ручні УЗД апарати для ветеринарії (останні — найбільш компактні та легкі).
  • До основних характеристик насамперед належить режим роботи апарата. Це може бути ультразвуковий сканер (з режимами В, М, В + В, В + М), дуплексний прилад (з режимами В, М, D + додаткові) або система з кольоровим доплером. Можливості пристрою також залежать від максимальної глибини сканування.

Під час купівлі УЗД-апаратури необхідно приділити увагу датчикам. Вони відрізняються за способом сканування, типом перетворювачів та зовнішнім виглядом. Оскільки йдеться про обстеження за межами клініки, важливим параметром є і автономний час роботи приладу — уся ця інформація додається до опису кожної моделі.