Розбавляти чай некип’яченою водою небезпечно: правда чи міф

Міфи про їжу — найживіші серед побутових помилок. Воно й зрозуміло — отруїтися не хоче ніхто, і краще іноді перестрахуватися. Один із найбільш популярних міфів пов'язаний із розведенням чаю холодною водою, інформує Ukr.Media.

Заборона розведення чаю холодною водою: витоки помилки

Є два типи помилок, які запевняють, що чай розбавляти холодною водою не можна. Перший — це забобони. Деякі вірять, що така дія може спричинити охолодження почуттів з боку коханої людини. Вважається, що такого ритуалу вдавалися (і вдаються) чаклуни і відьми, щоб посварити двох люблячих людей. Мабуть, ми не будемо тут докладно зупинятися на поясненні, чому цей забобон нераціональний, і охолодження у відносинах якщо і має бути, то точно не через чай.

Друга помилка пов'язана не з самим чаєм, а зі змішуванням кип'яченої та некип'яченої («сирої») води. Прихильники цієї теорії стверджують, що вживання такого напою призведе якщо не до смерті, то до проносу та блювоти. Цей міф заслуговує на окрему увагу і докладне пояснення.

Прихильники «живого харчування» та подібних течій стверджують, що після кип'ятіння вода стає «мертвою». А ось необроблена — «жива», містить багато корисних елементів і дуже корисна для організму. При їхньому змішуванні наше тіло нібито не розуміє, до якої категорії відносити отриману рідину, і через це відбуваються збої в роботі кишківника. В результаті нам обіцяють і діарею, і хронічні захворювання, і смерть. Що, звісно ж, неправда.

При кип'ятінні вода дійсно втрачає частину своїх елементів і стає більш «порожньою», але на її «життєвості» це ніяк не відбивається. Просто в такій рідині концентрація бактерій та вірусів значно нижча, ніж у некип'яченій.

Що ж відбувається при їхньому змішуванні? Нічого особливого — просто концентрація мікроелементів стає рівномірною (тобто більше, ніж у кип'яченої, і менше, ніж у «сирої»).

Наочно — якщо в 1 л кип'яченої води не було мікроелементів, а в 1 л "сирої" їх було 10 умовних одиниць, то при змішуванні ми отримаємо два літри води, де вміст елементів дорівнюватиме 5 умовним одиницям на літр.

Реальні причини, чому не варто змішувати сиру та кип'ячену воду

Втім, все сказане вище не означає, що пити суміш кип'яченої та «сирої» рідини абсолютно безпечно. Розбавляючи чай холодною некип'яченою водою, ми наражаємо себе на ту ж небезпеку, що і при звичайному вживанні некип'яченої води — просто ризик підхопити зараження трохи знижується. Якщо ж ви додаєте в чай охолоджену кип'ячену воду, то жодної різниці для організму не буде взагалі.

Окремо варто сказати про розведення бутильованою або джерельною водою. Воно безпечне, але може зіпсувати смак чаю. Краще все-таки почекати хвилин десять, ніж псувати собі чаювання.

Розбавляти чай холодною водою можна, якщо ви впевнені в її якості та чистоті.

Джерело