Рослинна олія — практично незамінний продукт на будь-якій кухні. Вміщені в рослинній олії мононенасичені і поліненасичені жирні кислоти дуже важливі для нашого здоров'я, тому готування з нею не зашкодить навіть тим, хто сидить на суворій дієті, інформує Ukr.Media.
Ось кілька найкорисніших і смачних видів рослинної олії, які відмінно підійдуть для приготування величезної кількості страв.
Олія авокадо
Авокадо є одним з найбагатших джерел олеїнової кислоти — мононенасиченої жирної кислоти, яка допомагає нормалізувати артеріальний тиск і поліпшити роботу мозку. Олія з м'якоті цього плоду володіє такими ж перевагами для здоров'я і може використовуватися для смаження, бо має досить високу температуру димлення — 271 градус (якщо температура буде вищою, олія почне виділяти канцерогенні речовини і стане непридатною для вживання).
Оливкова олія
У деяких країнах оливкова олія вважається мало не ліками проти усіх хвороб. І хоча це явне перебільшення, олію з оливок язик не повернеться назвати марним продуктом. Вона містить жирні кислоти омега-3, вітамін E і вітамін K, необхідний для згортання крові і побудови кісток. Найкориснішою є оливкова олія першого холодного віджиму (Extra Virgin Olive oil). Її температура димлення становить всього 160 градусів, тому дану олію краще не використовувати для обсмажування продуктів, але її можна додавати в соуси, салати, супи, холодні закуски і так далі.
Мигдальна олія
Згідно з дослідженням вчених з Рабатського університету Мохаммеда V (Марокко), проведеному у 2021 році, мигдальна олія покращує здоров'я серцево-судинної системи і захищає організм від окисного стресу за рахунок високого вмісту вітаміну E. Теоретично цю олію можна використовувати для смаження, бо вона починає диміти при температурі вище 216 градусів, але краще не ризикувати і додавати її в холодні страви.
Арахісова олія
Арахісова олія відрізняється дуже приємним запахом і смаком, а також високою поживною цінністю, оскільки арахіс для приготування олії піддається мінімальній обробці. Температура димлення цієї олії — 227 градусів, тому вона підходить як для смаження, так і для заправки салатів. При покупці арахісової олії пам'ятайте, що вона буває двох видів: густа і солодкувата для тостів і десертів і рідка, яка стане в нагоді для обсмажування.
Лляна олія
Лляна олія користується особливою популярністю серед спортсменів, які хочуть збільшити кількість корисних жирів в раціоні. Часто вони просто їдять її ложками, але повторювати цей трюк не обов'язково. Лляну олію можна додавати в салати, закуски, соуси і другі страви. Смажити на ній не рекомендується, так як вона перетворюється в марну рідину, яка неприємно пахне після нагрівання вище 107 градусів.
Ріпакова олія
Ріпакова олія поряд з оливковою входить в топ продуктів, рекомендованих для профілактики захворювань серця і судин. Вона допомагає боротися із запаленнями, знижує ризик інсульту та інфаркту. Нерафінована олія стає канцерогенною при 107 градусах, а рафінована — при 204.
Кунжутна олія
Ця олія найчастіше використовується для приготування страв азіатської кухні. Воно має незвичайний і яскраво виражений запах і може значно поліпшити смак локшини з овочами, риби, курки в кисло-солодкому соусі і так далі. Добре підходить для техніки стір-фрай — це швидке обсмажування продуктів в розпеченій олії в глибокій сковороді з похилими стінками (воке).
Залиште відповідь