Росії стали вчетверо менше платити за боргами через санкції

Фото: Центробанк РФ Російський Центробанк давно перебуває під санкціями

Загальний борг нерезидентів перед Росією становить близько 50 млрд доларів. Серед найбільших боржників: Білорусь, Бангладеш, Індія, В’єтнам та Ємен.

Країна-агресор Росія у 2022 році отримала вчетверо менше грошей, ніж очікувалося. Через міжнародні санкції країни-боржники призупинили платежі за держкредитами, повідомляє РБК з посиланням на дані Мінфіну РФ у п’ятницю, 24 березня.

Так, за минулий рік країни-боржники заплатили лише 11,13 млрд рублів ($145 млн) відсотків, хоча планувалася інша сума — 48,68 млрд рублів (майже $635 млн).

При цьому відсоткові доходи за державними позиками у попередні роки були значно вищими. Так, у 2021 році РФ за боргами отримала 52 млрд рублів (майже $680 млн), а у 2020 році — понад 64 млрд рублів (майже $835 млн).

Одна з основних причин — заборона операцій із російським Центробанком, Міністерством фінансів та Фондом національного добробуту (ФНБ).

При цьому в Мінфіні РФ не бачать у цьому нічого трагічного, а навпаки, очікують на зростання обсягу виплат за рахунок переуступки боргових зобов’язань різним юрособам, які діють на території країни-боржника і не підпадають під антиросійські санкції.

Загальний борг нерезидентів перед Росією на 1 січня 2022 року становив 49 млрд доларів. Серед найбільших боржників: Білорусь (близько $8,5 млрд), Бангладеш (близько $4,4 млрд), Індія ($3,3 млрд), В’єтнам ($1,5 млрд) та Ємен (близько $1,2 млрд).

Нагадаємо, за рік обсяг резервів Росії скоротився майже на $43 млрд. Про це стало відомо після того, як Центробанк РФ відновив публікацію структури міжнародних резервів після річної перерви.

Джерело