Роль громад у побудові прозорого регіону: приклад Львівщини

Роль Громад У Побудові Прозорого Регіону Приклад Львівщини

Станом на сьогодні 366 відповідальних осіб із 43 громад Львівщини отримали доступ до Місцевого порталу відкритих даних.

Львівська область активно працює над створенням екосистеми прозорого регіону. Завдяки приєднанню всіх громад до Міжнародної хартії відкритих даних, Львівщина здобула нових партнерів та розпочала важливі процеси для підвищення прозорості і підзвітності в управлінні.

Нагадаємо, Львівська область стала першим регіоном в Україні і світі, який офіційно приєднався до Міжнародної хартії відкритих даних. Цей крок відкрив нові можливості для впровадження європейських стандартів відкритості. Стандарти прозорості досягаються через постійну роботу громад, яку ми визначили в плані розвитку відкритих даних. Ця робота включає прийняття нормативної документації, навчальні складова відповідальних осіб та надання доступу громадам до Місцевого порталу відкритих даних Львівщини для здійснення публікації наборів.

Нормативна документація є основою для забезпечення системності та послідовності в оприлюдненні даних, тому важливо, що вже 65 громад Львівщини затвердили порядок оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних, визначивши відповідальних осіб і необхідні обов’язкові набори даних. Ще на початку року таких було лише 13 громад. Решта громад планують завершити цей процес до кінця серпня.

Навчальна складова є критично важливою для розвитку сфери відкритих даних в регіоні. Тому ще на початку року ми склали навчальний план для якісної підготовки відповідальних осіб з громад. Вже вдалось провести 5 навчань, до яких кожного разу долучались від 150 до 200 учасників. На цих семінарах розглядалися питання від основних термінів до практичних аспектів реєстрації на Місцевому порталі відкритих даних Львівщини.

Особливо приємно, що існує здорова підтримка між публічними органами в розвитку сфери відкритих даних.Останнє навчання ми провели завдяки експерту Наталі Хміль з Луцької міської ради, яка за допомогою практичних кейсів поділилася своїм досвідом у впровадженні відкритих даних, допомагаючи нашим громадам зрозуміти основні кроки і стандарти необхідні для успішного застосування європейських практик у сфері відкритих даних.

Реалізація політики відкритих даних залежить від якісних та актуальних наборів, тому ми забезпечили громади інструментом для публікації інформації. На сьогодні 366 відповідальних осіб із 43 громад Львівщини отримали доступ до Місцевого порталу відкритих даних і активно його використовують. Портал дозволяє громадам легко та ефективно публікувати дані, що є важливим кроком на шляху до прозорого регіону.

«Ми активно працюємо над тим, щоб зробити Львівщину зразком прозорого регіону. Завдяки активній співпраці з громадами у цьому напрямку, мешканці матимуть легкий доступ до важливої інформації, яка раніше була недоступною або складною для отримання. Це не лише підвищить рівень довіри до органів влади, а й допоможе громадянам краще розуміти процеси, що відбуваються в регіоні, та активно долучатися до прийняття рішень. Попереду — продовження активної роботи,  ще більше консультацій та нові регулярні навчання. Усе для того, щоб підвищувати кваліфікацію відповідальних осіб, забезпечуючи високу якість та актуальність оприлюднених громадами даних», – зазначив начальник управління з питань цифрового розвитку Максим Столярчук.

Оприлюднення відкритих даних є важливим для прозорості державних інституцій і сприяє ефективній співпраці, інноваціям та розвитку суспільства. Львівщина демонструє, що відкритість і прозорість є шляхом до успіху навіть у найскладніші часи. Львівщина є прикладом регіону, де громади відіграють проактивну роль у створенні прозорого управління. Цей досвід може бути корисним для інших регіонів України, які прагнуть підвищити рівень прозорості та відкритості у своїй діяльності.

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації