Ключовими пріоритетами визначили розвиток економіки, соціальної сфери, інфраструктури, зеленої енергетики та охорону довкілля.
Сьогодні у Червонограді представники та експерти GIZ, департаменту економічної політики Львівської ОВА, управлінці територіальної громади, представники бізнесу та громадськості сформували стратегічні цілі справедливої трансформації регіону.
Зокрема, ключовими пріоритетами робоча група визначила розвиток економіки, соціальної сфери, інфраструктури, зеленої енергетики та охорону довкілля.
Також під час засідання представили результати енергоаудиту будівель і об’єктів Червоноградської громади проведеного за підтримки проєкту GIZ.
Робоча група напрацювала проєктні ідеї для Плану справедливої трансформації.
Як зазначили у департаменті економічної політики Львівської ОВА важливими точками економічного зростання серед інших стануть створення індустріального парку та логістичного хабу, реалізація інвестиційних проєктів зі створення сміттєпереробного заводу та розвитку альтернативної енергетики, оновлення професійно-технічної освіти та створення Центру трансформації, шахти-музею та покращення туристичної інфраструктури.
Також під час обговорення порушили питання проєктів співробітництва територіальних громад Червоноградського регіону, адже весь мікрорегіон потребує комплексного підходу до трансформації економіки в контексті соціально та економічно прийнятних, енергоефективних та безпечних для довкілля структурних змін під час зеленого переходу держави і реформування вугільного сектору.
Нагадаємо, в Червоноградському районі 6 з 7 територіальних громад безпосередньо
залежать від вуглевидобутку, зокрема: дві з них — Червоноградська та Белзька, мають на своїй території вугільні шахти, ще в 3 громадах — Сокальській, Радехівській, Великомостівській, населення працює на шахтах, а також 1 громада — Добротвірська, має єдине бюджетоутворююче підприємство ВП «Добротвірська теплова електрична станція» АТ «ДТЕК Західенерго», яка здійснює теплову генерацію спалюючи вугілля.
Нагадаємо, що Стратегію справедливої трансформації Червоноградської міської територіальної громади розробляють в рамках Проєкту «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України», що впроваджує в Україні та зокрема у Червонограді як пілотному регіоні компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економіки і захисту клімату Німеччини (BMWK).
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь