Найбільш древні історії про Чорне море знаходяться в книгах, що мають відношення до V століття нашої епохи. Конкретно по Чорному морю є ряд даних про те, що Ясон і аргонавти йшли в Колхіду по золоте руно саме за морськими просторами представленої водойми, інформує Ukr.Media.
У перерахуванні водойм важливим для нас є саме Чорне море. З ним пов'язана наша історія, життя наших предків, яке слідувало ще з тих століть, коли море було відоме під назвою «російське», але пройшовши через низку історичних подій і зміну політичних лідерів стало Чорним.
Деякі кримчани розуміють значимість і історію моря, біля якого вони живуть, в глибини якого мають змогу занурюватися хоч кожен день і повітрям якого просочений кожен міліметр тіла.
Чорне море -природна екосистема і величезний простір для знаходження великої кількості ссавців, водоростей і інших рослин. Флора і фауна Чорного моря — одна з найбільш різноманітних структур серед усіх існуючих. Площа і простори Чорного моря охоплюють територію майже всіх європейських держав, таких як, наприклад, Італія та Німеччина. Експерти тривалий час ретельно вивчали історію виникнення і екосистему басейну, що згодом привело до формування цілої системи фактів і знань.
Мала доля концентрації солі сприяють тому, що Чорне море є сприятливим середовищем для існування багатьох тварин. До того ж, такі показання солоності сприяють тому, що в Чорному морі абсолютно спокійно можуть купатися люди. Так як у великих концентраціях сіль у морі містить хлорид натрію, який дратує всі поверхні слизових оболонок тіла, може викликати алергію і багато інших захворювань шкіри, багато інших морів по всьому світу просто не створені для купання в них людей. Чого не скажеш про Чорне море: вода в ньому буквально за місяць прогрівається до такої температури, яка сприяє комфортному перебуванню, а показники концентрації солі жодним чином не впливають на організм людини, а лише сприяють кращому загару і оздоровленню.
Ряд цікавих фактів про Чорне море і його мешканців:
Назва та історія моря
Найперші згадки про Чорне море знаходяться в документах, що мають відношення до V століття нашої епохи. Давня назва моря в ті часи — Понт Аксинський, ніби означає «Негостинне море». Виявляється, що море було назване так із-за проблем у кораблів з пошуком пункту призначення. Пізніше, успішне освоєння берегів грецькими колоністами дозволило змінити думку про морські простори Чорного моря і перейменувати його в Понт Евксинський («Гостинне море»). З історії романів можна простежити, що вони величали Чорне море ніяк інакше як «Маре Негро». За всю історію свого існування Чорне море мало стільки назв, скільки не мало жодне інше море. На Русі з X по XVI століття море іменували або «Російським», або «Скіфським».
Чому саме «чорне»?
Згідно з легендою, чорним море стали називати у відповідності з маркуванням частин Світу в той час, за якою Північ малювали чорним, а вищезазначене море значилося як раз таки північним. Згідно іншої версії, море стало так називатися тому, що всілякі залізні речі, які знаходяться на глибині, стають темними через розчинений у воді сірководень.
Флора і фауна Чорного моря
Тварини представлені в Чорному морі 2-ма видами дельфінів, морехідною свинею і східноєвропейським тюленем. Особливі види тварин заносяться в море через протоки Босфор течією, але погано приживаються в морських просторах із-за несприятливих умов.
У Чорному морі знаходяться акули — катрани. Вони зовсім маленькі -не більше метра в довжину, і загрози для людей не уявляють, так як дотримуються прохолодних вод, зрідка підходять до берегів і в принципі самі побоюються людей. Небезпеку вони несуть лише для рибалок. Шипи, які знаходяться на спинному плавці акули, небезпечні. В них міститься специфічна речовина, яка при правильному застосуванні та грамотному дозуванні може навіть вилікувати рак на ранніх стадіях, однак при перенасиченні нею організму, може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям.
Небезпечна для здоров'я і життя людини — риба Чорного моря — морський дракончик. Колючки його спинного плавця і зябрових кришок містять потужну отруту. Ще небезпечні чорноморські скорпіони зі своїми гострими шпильками на хвості.
На глибинах моря мешкають мідії, устриці і молюски — попередник рапана, підкинутий кораблями з Далекого Сходу.
Стосовно планктонної рослинності, що мешкає в Чорному морі, є унікальний вид — ночосвітка. Вона може фосфоресціювати, і через неї у серпні море час від часу світиться у прибережній зоні.
День моря
День моря святкують раз в рік, щоб розвинути і підсилити інтерес населення до того, який непоправний збиток наносить Чорному морю вільний вилов риби, забруднення води і масове потепління.
Географія та особливості розташування моря
Один у своєму примірнику великий півострів моря — Кримський. Він виступає в море, а довжина його берегів перевершує 2,5 тис. км.
В побудові системи течій моря відрізняються 2 великих закритих кругообіги з довжиною хвилі 350-400 кілометра. Варто відзначити, що біорізноманіття та будь-які ознаки життя на глибині понад 200 м в Чорному морі відсутні зовсім. Всьому виною сірководень, який міститься у воді.
Близько моря щорічно додається берегова лінія, і з'являються нові гори. Сама площа моря з кожним роком збільшується, а відповідно з цим зростає чисельність представників різноманітної флори і фауни.
Залиште відповідь