Рекомендації щодо вибору трав’яного чаю, з урахуванням їхньої користі

Зима — слушний час зміцнення імунітету. Для цієї мети підійдуть не тільки аптечні засоби, а й трав'яні чаї, компоненти для яких можна виростити в саду і навіть у горщику на підвіконні, інформує Ukr.Media.

М'ятний чай

Трав'яний чай із м'яти вважається сильним релаксантом, він добре знімає нервову напругу. У народній медицині м'ята також вважається засобом, що стимулює апетит. Пара чашок м'ятного чаю на день допоможе вам зміцнити нервову систему та легше переносити фізичні та розумові навантаження.

Чай з листя чорної смородини

Ягоди і листя чорної смородини мають протизапальні, потогінні, сечогінні властивості. У медицині вони застосовуються як полівітамінний засіб, а також для підвищення опірності організму. Листя смородини входить до складу багатьох вітамінних та цілющих зборів. Зокрема, цей чай корисний при запальних захворюваннях дихальних шляхів та суглобів, при застуді, захворюваннях нирок та сечового міхура.

Чай із шипшини

Високий вміст аскорбінової кислоти (вітаміну С) робить шипшину цінною сировиною для приготування вітамінного чаю при авітамінозах, атеросклерозах, простудних захворюваннях, зниженому імунітеті. А завдяки присутності вітамінів Р і К шипшина має такі корисні властивості, як прискорення регенераційних процесів в організмі. Вживання шипшини також дозволяє ефективно зміцнювати судинну систему, покращувати стан хворих при малярії, анемії, кровотечах, сприяє м'якому зниженню тиску.

Чай з ромашки

Ромашковий чай має заспокійливі, болезаспокійливі, жовчогінні, в'яжучі, пом'якшувальні та потогінні властивості. Щоденне вживання чаю з ромашки допоможе уникнути прогресування гіперглікемії та ускладнень цукрового діабету. Завдяки своїм протизапальним властивостям, ромашковий чай сприяє швидшому одужанню при застудних захворюваннях, покращує стан проблемної шкіри, прискорює регенерацію тканин при травмах. Також ромашковий чай рекомендований людям із гастритом.

Джерело