У кожного з цих місць своя історія і виправданий інтерес туристів. Вода озера Араракуара схожа на кока-колу. А спекотним літом на озері Клілук утворюються незвичайні плями. Гора у В'єтнамі Донг АП-Біа стала місцем справжнього побоїща і забрала життя величезної кількості американців. Тому її й прозвали Гамбургер. А Рожеве озеро вабить туристів своєю казковою красою. Хоча це всього лише робота водоростей, інформує Ukr.Media.
Де знаходиться озеро кока-коли й в чому його особливість
Вода в озері Араракуара нагадує багатьма улюблений напій кока-кола.
Кока-кола відомий і багатьма улюблений напій. Особливо його обожнюють діти. Виявляється, що є ціле озеро, вода якого схожа на горезвісну кока-колу. Реальна його назва Араракуара, і знаходиться воно в північно-східній частині Бразилії. Вода озера тільки візуально нагадує карамельний напій, насправді вона прісна. Такий незвичайний відтінок зберігається у водоймі протягом усього року. Експерти пояснюють такий нехарактерний колір наявністю у воді високих концентрацій заліза і йоду, а очерети що ростуть на березі тільки його підсилюють і підтримують. Також на колір впливають і пігменти коренів дерев, які ростуть поруч з озером.
Це місце є гордістю бразильського штату Ріо-Гранде-ду-Норте. Його обов'язково намагаються відвідати туристи, які подорожують по країні. У спекотну погоду вода дуже добре прогрівається на сонечку, тому купатися тут одне задоволення. Звичайно, пити її немає сенсу, там немає ні грама цукру, проте купання в ньому надає оздоровчий ефект.
Щоб потрапити на озеро Араракуара і поніжитися в його водах, важливо враховувати сезонність. Через кліматичні перепади наступають періоди посушливості. У цій частині Бразилії сухий сезон може тривати з листопада по лютий. Тоді тут не тільки дуже жарко, але і сама лагуна страждає без опадів. Вона практично висихає.
Плямисте озеро в Канаді
У жарку пору року на озері Клілук з'являються плями різного забарвлення.
Не менший інтерес викликає й озеро Клілук, розташоване на території Канади. Друга його назва Споттед-Лейк, що перекладається як "плямисте озеро". У літній період на поверхні води утворюються різнокольорові великі плями. Вода в озері Клілук не прісна, а з високою концентрацією солі. Тому тут практично немає життя, оскільки в таких умовах вижити важко.
Появу плям експерти пояснюють наявністю у воді великої кількості мінеральних речовин. Там були виявлені титан, срібло, кальцій і натрій, а також магній. Причому їх кількість впливає на забарвлення плями й на його міцність. Виявляється, що іноді вони можуть настільки тверднути, що стають "острівцями землі", по яких можна ходити.
Туристам заборонено тут купатися, оскільки індіанські племена оканаган вважають озеро священним.
Деякі експерти вважають, що плямисте озеро — це земний аналог древніх водойм Марса. Тільки ось для всіх туристів вхід туди закритий. Правда, можна помилуватися цим незвичайним видовищем тільки з боку шосе. Це озеро ретельно охороняють місцеві індіанські племена оканаган, яким воно, власне, і належить. Вважається, що ця вода володіє особливими цілющими властивостями, причому це місце священне. Так що купатися тут заборонено, а пити таку воду небезпечно.
Згідно з давнім повір'ям, озеро Клілук зупинило жорстоку і тривалу війну між індіанськими племенами. Бійці ворожої сторони переправлялися через озеро. Попереду на них чекав вирішальний бій. Вода потрапила на їх рани, від чого вони моментально зажили. Це так вразило індіанське плем'я, що вони вирішили, ніби це самі боги дають їм знак. Війна була закінчена.
Рожеве озеро в Австралії
Озеро Хіллер знаходиться в Австралії, його ще називають притулком ельфів.
Дуже великою популярністю користується рожеве озеро Хіллер в Австралії. Вода тут має насичений рожевий колір. Таке відчуття, що потрапляєш в якусь казкову країну ельфів, і без чарівництва тут не обійшлося.
Згідно з історичними фактами, його відкрив в 1802 році англійський мореплавець Метью Фліндерс. Тоді йому вдалося зовсім випадково потрапити на серединний острів, який знаходився на архіпелазі Речерч. Коли він піднявся на найвищу точку, перед Фліндерсом раптом відкрився незабутній вид. Це видовище дуже вразило мореплавця.
Таке видовище залишиться в пам'яті на довгий час.
Цікаво, що одна сторона озера Хіллер оточена евкаліптовими деревами. Інша виходить до Тихого океану. Довжина водойми всього 250 метрів, а глибина не більше 600 метрів. Цікаво, що вода в озері не прісна, а солона. Причому концентрація солі в 3-4 рази вище, ніж в океані поблизу Австралії. Туристи із задоволенням приїжджають подивитися на казкове рожеве озеро, купаються і роблять красиві знімки. Ніякої небезпеки для людини його води не несуть. А потонути тут просто неможливо через велику кількість солі у воді.
Рожевий колір озера надають водорості Dunaliella salina.
Експерти мають свої пояснення щодо кольору вод озера Хіллер. Все прояснилося у 2016 році, коли був запущений дослідницький проєкт Extreme Microbiome Project. В результаті вчені виявили водорості. Виявилося, що це Dunaliella salina. Вони цвітуть у дуже солоній воді і є природним джерелом бета-каротину. Цікаво, що озеро Хіллер залежно від сезонності може змінювати насиченість свого кольору від рожевого до червоного відтінку.
Залиште відповідь