У львівських майстернях «Лярш» провели екскурсії, розповіли про свою роботу. Тут практикують трудотерапію, вдосконалюють побутові навички, спілкуються і соціалізуються.
Керівники п’яти обласних комунальних закладів, галузеве управління якими здійснює департамент соціального захисту населення, відвідали міжнародну організацію «Лярш». Вони ознайомилися з роботою майстерень для вихованців, які мають власні освітні потреби.
У комунальних закладах констатують – є брак фахівців, які б змогли навчати вихованців ремесел, як працювати з матеріалами, виготовляти речі власноруч.
Керівники побували в будинку підтриманого проживання «Витанія» та офісі «Ляршу», ознайомились з роботою хендмейд майстерні «Назарет», столярної і свічкової майстерні «Бджілки», поспілкувалися з друзями майстерні «Мрійники».
Про співпрацю та обмін досвідом домовились з лідеркою спільноти «Лярш» Лесею Ларіковою.
Громадська організація «Лярш» в Україні діє близько 25 років, а у світі – пів століття. Заснував організацію у Франції відомий християнський філософ, письменник, у минулому морський офіцер, Жан Ваньє. За життя Ваньє неодноразово бував в Україні та Львові.
У львівських майстернях «Лярш» провели екскурсії, розповіли про свою роботу. Майстерня має розпорядок дня, а кожен з друзів майстерні – свої обов’язки. По 6 годин на день хлопці й дівчата спільно з асистентами виготовляють оригінальний мистецький хендмейд – ялинкові прикраси з дерева, намиста з бісеру та вовни, вишивані листівки, свічки.
На вироби, а особливо на намиста, є чималий попит. Їх з задоволенням купують в інтернеті, на ярмарках в Україні та за кордоном. Асистенти, які надають підтримку, мають спеціальну освіту — закінчують курси медико-психологічного супроводу від Українського Католицького Університету. Під опікою кожного асистента — чотири вихованці.
У майстерні друзі практикують трудотерапію, вдосконалюють побутові навички, спілкуються і соціалізуються. Є час на молитву, на руханку і обід. Вихованець сам обирає собі заняття до вподоби, а за роботу отримує гонорар.
«Наша місія – показати, що люди з особливими потребами мають дар і цінність, як і ми. Ми їздимо у табори, екскурсії, організовуємо походи у кафе, театри, кіно. Маємо будинок підтриманого проживання, в якому зараз мешкають внутрішньо переміщені особи. За кордоном вихованці у таких будинках живуть постійно. У Львові майстерень є 5, діють вони при церквах. Церква допомагає нам з приміщеннями й з комунальними послугами. Організація шукає кошти на забезпечення засобами працетерапії та на оплату праці асистентів», — розповіла відповідальна за програму «Назарету» Олеся Труш.
Наступного разу на майстер-клас до «Ляршу» завітають соцпрацівники інтернатів, які адаптуватимуть досвід громадської організації для своїх вихованців. Наступний крок співпраці – організація спільних заходів, ярмаркування й виїзди організації у громади Львівщини.
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь