Від початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України до Львівської обласної служби зайнятості з метою пошуку роботи звернулися 4,5 тис. осіб, які приїхали з районів ведення активних бойових дій або тимчасово окупованих територій.
З них 3,3 тис. були визнані безробітними через відсутність прийнятних пропозицій роботи.
Як інформують у Львівському обласному центрі зайнятості місцем праці забезпечили 1108 переселенців, у тому числі 748 безробітних.
«Більшість тих, хто потребував допомоги в пошуку роботи, прибули з Донецької, Харківської, Херсонської, Луганської та Запорізької областей. А працевлаштувалися переселенці в основному на підприємства переробної промисловості, у заклади сфери торгівлі та послуг (по 23,2 %), а також в освітянські установи (8,8%)», – розповів керівник Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.
Так, станом на 1 січня цього року соціальні послуги служби зайнятості у сфері працевлаштування отримували 545 осіб зі статусом ВПО, а це 10,6% усіх безробітних, зареєстрованих у ЛОЦЗ.
Також програмою компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб у 2022 році на Львівщині скористалися 530 суб’єктів господарської діяльності, які прийняли на роботу 1372 особи.
На відшкодування їм витрат з оплати праці ВПО із Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття використали понад 16,8 млн грн.
За видами економічної діяльності лідерами з працевлаштування переселенців із виплатою компенсації стали такі галузі як оптова та роздрібна торгівля, переробна промисловість, тимчасове розміщування й організація харчування, транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність, охорона здоров’я та надання соціальної допомоги, а також сільське та лісове господарство.
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь