Профілактика захворювань органів дихання: як зберегти своє здоров’я?

Багатьом захворюванням легень та дихальних шляхів можна запобігти, якщо вчасно вживати заходів для профілактики, а також регулярно перевіряти своє здоров’я у фахівців у клініках та лікарнях. Хронічні захворювання в цій галузі часто призводять до смерті пацієнтів, а тому перебувають практично на одному рівні із хворобами серця.

Приватна лікарня «Ок!Клінік+» пропонує послуги різних фахівців, які нададуть необхідну медичну допомогу. Тут можна пройти діагностику, на основі якої лікарі поставлять точний діагноз та призначать кваліфіковане лікування.

Чому така важлива профілактика хвороб органів дихання?

Нині це питання стоїть дуже гостро через пандемію COVID-19. Хоча цей вірус небезпечний і для інших органів і систем, але насамперед страждає саме дихальна система.

При проблемах чи підозрах на те чи інше захворювання слід одразу ж звернутися до сімейного лікаря. Але також здоров’ям легень займається пульмонолог — це фахівець, який зможе швидко діагностувати ту чи іншу хворобу та надати професійну допомогу.

Важливо займатися профілактикою захворювань органів дихання:

  • шкода від паління. Насамперед необхідно позбутися цієї згубної звички, тому що тютюновий дим — головний фактор, який спричиняє різні хвороби легень. Важливо як кинути палити, так і уникати пасивного куріння;
  • фізична активність зміцнює і дихальну систему, а й організм загалом. У процесі активності покращується кровообіг, підвищується імунітет;
  • здорове харчування. Раціон кожної людини повинен бути збалансованим – необхідно в достатній кількості отримувати вітаміни та мінерали, які потрібні для нормального функціонування всіх органів, у тому числі й легень. Особливо слід багато вживати фруктів та овочів, оскільки це натуральні антиоксиданти;
  • дотримання гігієни. Потрібно завжди мити руки після громадських місць – це профілактика від вірусних захворювань, як грип чи застуда;
  • вакцинація. Сьогодні світ навчився справлятися з багатьма хворобами, зокрема грипом. Достатньо раз на рік проводити вакцинацію, і можна не перейматися своїм здоров’ям.

Профілактичним заходом є регулярне відвідування лікарів для проходження різних діагностик. Важливо стежити за своїм здоров’ям – причому не лише тоді, коли вже є певні проблеми чи симптоми, а й коли все добре. Багато хвороб на початкових стадіях можуть не проявляти себе. Так, може бути призначена така процедура, як спірографія – це проста діагностика, яка дає лікареві цінну інформацію про стан легень пацієнта.

Поширені хвороби легень

До найпоширеніших хвороб легень належать:

  • астма. Це хронічне захворювання, яке призводить до нападів кашлю, задишки, а також до утрудненого дихання;
  • бронхіт. Це запалення бронхів, якого призводять віруси і бактерії;
  • грип. Вірусне захворювання, яке може давати ускладнення на легені;
  • пневмонія. Це запалення легень, яке супроводжується високою температурою, кашлем, болями у грудях.

Збереження здоров’я дихальної системи – це важливий аспект, який впливає на загальне здоров’я організму.