Профілактика варикозу: що робити, куди звертатися

Варикозне захворювання супроводжується вираженими патологічними змінами в судинах та їх стінках. Порушується мікроциркуляція крові, погіршується доступ кисню, виникають застійні явища. Важливо проводити профілактику варикозу, щоб запобігти розвитку хвороби. Також важливо періодично відвідувати лікаря флеболога. Лікар флеболог у Львові допоможе мінімізувати розвиток захворювання, що позитивно вплине на ваше самопочуття.

Попереджуємо варикоз на ногах

Щоб забезпечити здоров’я та красу ніг, попередити розвиток варикозного розширення вен, рекомендується дотримуватись простих правил:

  • Носити компресійний трикотаж. Це дуже ефективні вироби, які допомагають боротися із захворюванням на початкових стадіях. Особливо важливим є носіння компресійних виробів під час виношування дитини, пологів, при необхідності носити вантажі та тривалий час перебувати на ногах.
  • Є також профілактика за допомогою медикаментозних засобів. Щоб зміцнити стінки судин, флебологи у кожному випадку призначають спеціальну медикаментозну терапію. Призначаються венотоніки та флебопротектори, завдяки яким забезпечується повноцінна циркуляція крові, покращується доступ кисню до тканин, усуваються набряки та болючість, зміцнюються стінки судин.
  • Правильно та збалансовано харчуватися. Щоб запобігти розвитку патологічних процесів та ускладнень, у меню повинні бути присутні продукти, які містять клітковину та рослинні жири. Це і профілактика ожиріння, зокрема.
  • Дотримуватися режиму праці та відпочинку. Якщо професійна діяльність пов’язана з тривалим статистичним навантаженням на нижні кінцівки, важливо розминатися щогодини, розвантажувати ноги, обертати ступнями, підійматися на носочки. Також важливо відмовитись від поганої звички сидіти, закинувши одну ногу на іншу. Відпочивати рекомендується, поклавши ноги на подушку або закинувши на стіну.
  • Дуже корисним у профілактиці є контрастний душ та обливання ніг холодною водою після важкого робочого дня.
  • Контролювати масу тіла. Необхідно стежити, щоб не було зайвої жирової маси, оскільки це зайве навантаження на серцево-судинну систему.
  • Зменшити негативний вплив поганих звичок – відмовитись від куріння, мінімізувати вживання спиртних напоїв.

Консультація флеболога у Львові

Якщо вам потрібна консультація лікаря флеболога, то рекомендуємо клініку флебології Артема Чеховського. Вона працює з 2014 року й вже встигла допомогти понад 11 тисячам клієнтів. Досвідчені лікарі точно знають, що потрібно на кожній стадії захворювання та індивідуально підходять до лікування. Великим плюсом є використання новітнього обладнання та сучасних методів лікування. Детальніше можна ознайомитися на сайті https://chekhovskyy.in.ua/.