Розхламлення — це не тільки порядок у домі, а ще й набуття внутрішньої гармонії за рахунок упорядкування простору. Адже, викидаючи мотлох із квартири, ви викидаєте його і з голови. Теплий період — дуже вдалий час для генерального прибирання. Починаємо!
Чому людина накопичує речі роками? На неї впливають старі звички і радянське минуле. Багато хто доношував одяг за старшими братами і сестрами, бабусі й дідусі прали пакети, інформує Ukr.Media.
У нашій психіці закладено зберігати речі на чорний день. Тому люди залишають мотлох на майбутнє. Складається хибне відчуття, що вони в разі чого не залишаться біля порожнього корита. Однак час змінився, і рівень життя теж. Ще частою причиною такої поведінки є емоційна пам'ять. Мова про неготовність людей розлучитися з речами, які їм хтось подарував.
З чого почати розхламлення
Насамперед необхідно позбутися тих речей, у яких закінчився термін придатності, оскільки вони можуть завдати шкоди здоров'ю. Це не тільки продукти харчування, ліки, а й доглядова та декоративна косметика.
Далі — розбір гардероба. Розділіть одяг на категорії: які носите часто, які потребують ремонту, старі речі та які не носите. Залиште одяг тільки з перших двох пунктів. Це ж стосується і взуття з сумками.
Розберіть документи, папірці, чеки та книги. Зазирніть у шухляди, які заповнені всілякими дрібницями. Не забудьте перевірити на функціональність кухонне приладдя, техніку і меблі. Головне, чим потрібно керуватися під час очищення приміщення:
- чи корисна річ;
- чи використовується вона в побуті;
- чи приносить щастя.
Куди подіти речі
Багато хто відмовляється позбуватися речей, бо їм не хочеться їх викидати. Однак варіантів, куди їх "прилаштувати", безліч. Можна здати на вторинну переробку, перепродати, віднести до церкви.
Наприклад, непотрібний текстиль або постільну білизну реально здати у фонди для допомоги бездомним тваринам. З нього зроблять лежанки, які врятують собак і котів від холоду.
Як це впливає на психіку
Кожна людина, яка пробувала розхламлювати свій дім, відчувала приголомшливе почуття оновлення та емоційного підйому. Чому?
Коли ми говоримо "бувай" старим речам, насправді ми прощаємося з емоціями, що віджили свій вік, неприємними враженнями і поганими спогадами. Закриваючи двері в минуле, ми відкриваємося новому життю.
З цієї причини багато курсів і марафонів особистісного зростання починаються саме з розхламлення. Учасників просять позбутися зайвого. Бачачи зовнішній порядок і правильну організацію простору, ми починаємо відчувати порядок і всередині своєї голови.
Залиште відповідь