За результатами навчання, громади напрацювали 12 проєктів щодо впровадження інструментів місцевого економічного розвитку.
Напередодні, 9 березня, в Українському католицькому університеті представники дванадцяти українських громад завершили навчання «Інструменти місцевого економічного розвитку» в межах якого експерти Альянсу українських університетів, Львівського регуляторного хабу та департаменту економічної політики Львівської ОВА поділились з громадами кращими практиками місцевого економічного розвитку, ефективної реалізації конкретних інструментів, цифровізації та комунікації у сфері публічного управління, земельної політики та взаємодії з обласними державними адміністраціями.
«Наприклад, протягом навчання Верховинська громада самостійно дійшла висновку, що їм варто більше працювати з туристично орієнтованим бізнесом або з крафтовими виробниками. Дехто зрозумів, що потрібно рухатися в сторону напрацювання індустріального парку», – зазначив директор департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.
За результатами навчання, громади напрацювали 12 проєктів щодо впровадження інструментів місцевого економічного розвитку. Основний акцент був зроблений на трансформації та розвитку міст через підтримку бізнесу, ефективне використання комунального майна та розвиток туризму. Саме ці сфери обрали більшість учасників для своїх проєктів.
«Хочемо розвивати у себе в громаді бізнес-інкубатори, як допомогу маленькому бізнесу, зокрема в питаннях реєстрації та поточної діяльності. Також хочемо створити Зеленодольський ярмарок, де наші підприємці які виробляють крафтові продукти, зможуть презентувати на різноманітних заходах власну продукцію», – повідомила головна спеціалістка з економічних питань Зеленодольської громади Тетяна Постна.
За словами Тараса Хавунки, голови правління Львівського регуляторного хабу, експерта з місцевого економічного розвитку, економіка України зараз перебуває в нелегкому становищі, але в ці буремні часи все, як завжди, залежить від нас. У нас є всі шанси відбудувати зруйноване, переосмислити багато речей та розвиватись, головне – наполегливість та готовність приймати конкретні рішення.
Навчання «Інструменти місцевого економічного розвитку» відбулось в межах проєкту «Посилення спроможності громад для відбудови через пілотування їхньої взаємодії з університетами», який реалізується Альянсом українських університетів за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».Свою експертизу та допомогу громадам надають заклади вищої освіти, що навесні 2023 року об’єднались в Альянс українських університетів. Проєкт реалізує Альянс українських університетів за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Контакти для зворотнього зв’язку: Михайло Стах, менеджер з комунікацій Альянсу українських університетів
+38098 113 4 674 / [email protected]
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь