Львівщина може стати економічним центром України.
Сьогодні, 19 серпня, представники 17 територіальних громад Львівського району розглянули перспективи формування львівської агломерації.
Обговорили передумови для створення спільних проєктів, які будуть полегшувати життя жителям громад. Йшлося, зокрема, про покращення транспортного забезпечення, переробку сміття, медичні послуги тощо.
«Агломерація – краща форма узгодження інтересів громад, яким варто об’єднуватися з точки зору вигоди, в контексті не лише державної підтримки, а й можливостей європейської інтеграції. Учасники агломерації не втрачають суб’єктності, навпаки – можуть отримати додаткові повноваження від держави», – відкрив робочу зустріч заступник Міністра розвитку громад і територій України В’ячеслав Негода.
«Переконаний, що питання, які порушують в межах цієї робочої зустрічі, допоможуть нам організувати спільну роботу в напрямку вирішення економічних, соціальних, екологічних проблем, з якими зіткнулися як громади, так і держава загалом. Ми візьмемо першість серед агломерацій України і ці напрацювання будуть корисними при формуванні законодавчого поля», – зазначив директор департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.
За словами заступника Львівського міського голови з містобудування Любомира Зубача, в кожної з громад є свої інтереси, але є спільні речі, що нас об’єднують. Це в першу чергу зосереджені в агломерації найкращі ресурси країни.
«Якщо ми будемо спрямовувати свої сили на досягнення спільних пріоритетів, то негативні речі відійдуть на задній план», — зазначив він та наголосив, що Львів готовий до співпраці у формі агломерації і комунікації в її межах.
Консультант Ради Європи Мирослав Кошелюк анонсував, що для використання найкращого досвіду під час формування Стратегії розвитку Львівської агломерації Рада Європи планує провести спеціально сфокусоване дослідження 10 діючих агломерацій Західної та Східної Європи.
«На сьогодні область має перспективи стати економічним центром України, адже Львівська область вже стала лідером за релокацією бізнесу. Крім додаткового економічного потенціалу, в нас є і додатковий кадровий потенціал – це внутрішньо переміщені особи. Згідно зі соціологічними дослідженнями, 30% опитаних переселенців хочуть залишитись на Львівщині», – зауважив Мирослав Кошелюк.
«Всі територіальні громади – це системи, які можуть конкурувати між собою. Проте потрібно робити ті проєкти, які їх об’єднають. Ми будемо шукати переваги та можливості для спільного розвитку, щоб у Львівщину інвестували пріоритетно», – зазначив заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Вадим Табакера.
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь