Представники Львівщини в межах навчального курсу оглянули доступність громадських місць Єрусалима

Доступність (1)

Оглядову екскурсію Старим містом Єрусалима, де встановлені елементи безбар’єрності, українцям провів міжнародний експерт у сфері доступного середовища Аві Рамот.

Також учасники мали змогу побачити  як облаштовують доступність у музеї-вежі Давида та ізраїльському парламенті — кнесеті.

Керівниця управління туризму та курортів Львівської ОВА Наталя Табака під час екскурсії парламентом Ізраїлю взяла участь у соціальному експерименті. Вона з очною пов‘язкою спробувала пройти коридорами парламентської будівлі.

«Коли йшла з прикритими очима, то, по-перше довіряла людині, яка мене супроводжувала, а по-друге, тут було все тактильно, як от незначні металеві виступи перед сходами, тож відчула, що наблизилася до небезпечного моменту і тоді почала опиратися на поручні», — розповіла Наталя Табака.

Під час екскурсії групі продемонстрували різні способи облаштування безбар‘єрності.

«У цьому місці дуже важливо, щоб усі люди під час перебування почували себе комфортно. Кнесет намагається робити навіть більше, ніж це прописано в законі. Він прагне бути прикладом для всього Ізраїля. Офіційний сайт парламенту теж обладнали під потреби слабозорих людей»,-  зазначив Аві Рамот.

Загалом адаптація парламенту під потреби маломобільної категорії населення тривала 5 років.

А от для оптимізації доступності у Старому місті знадобилося значно більше часу.

Так, у 2007 році Аві Рамота запросили в муніципалітет як радника, тому що влада виділила чималі гроші для оптимізації простору під потреби людей з інвалідністю. Попри  складну топографію місцевості, він взявся за цей проєкт.

Перш за все провели дослідження кожної вулички та провулку в межах Старого міста. Потім створили план, завдяки якому облаштували приблизно сім кілометрів простору.

Сьогодні вже понад десять кілометрів адаптували для маломобільної категорії осіб. І це охоплює не лише дороги для місцевих мешканців, але і ті, які ведуть до туристичних об’єктів. В процесі розробки — мобільна аплікація для незрячих, що передбачає встановлення датчиків, також в планах аудіосупровід.

«Старе місто — це умовно один квадратний кілометр, на якому проживає 45 тисяч місцевих мешканців. Але, за муніципальними підрахунками, приблизно 10 млн людей в рік заходять у стіни Старого міста. Це одна із найбільш густозаселених точок на планеті, тому будь-яка дія пов’язана з будівництвом дуже складна в інженерному технічному відношенні. А ще дуже важливо зберегти автентичність естетичну, ніби так і було задумано», — поділився Аві Рамот.

Міжнародний експерт вважає, що йому це вдалося.

Фахівець зумів оптимізувати доступність навіть на такому об’єкті, який створили тисячоліття тому як антидоступний. Це — вежа Давида, стародавня фортеця. Півтора року вона перебуває на реконструкції, її завершать у березні наступного року. Слід додати, що  це перший музей в Ізраїлі, де була створена посада, пов’язана з доступністю.

Нагадаємо

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації