Правда про антибактеріальне мило: чого більше, користі чи шкоди

В наш час дуже популярна реклама антибактеріального мила, яка говорить про те, що воно бореться з мікробами краще звичайного мила, інформує Ukr.Media.

Але незважаючи на це, у багатьох дослідженнях йдеться про те, що ми даремно переплачуємо гроші, і антибактеріальне мило за своїми властивостями нічим не краще звичайного. А іноді може навіть принести деяку шкоду.

Пов'язано це з тим, що поверхню нашого тіла населяють не тільки шкідливі, але і корисні бактерії і мікроорганізми, які захищають нас від поширення різних інфекцій і покликані боротися зі шкідливими мікробами — рознощиками хвороб.

А антибактеріальні добавки відрізняються тим, що знищують всі мікроорганізми — і шкідливі, і корисні.

Ще одна важлива проблема — стійкість антибактеріальних добавок до антибіотиків, тобто може викликати звикання до них і тим самим ускладнити боротьбу із захворюваннями різного роду.

Ще одна поширена помилка у використанні антибактеріального мила пов'язана з тим, що часто воно використовується не за прямим призначенням.

Тобто мити ним можна тільки руки! А якщо воно потрапляє на інші органи — то хімічні речовини, що містяться в милі, можуть дратувати шкірний покрив і сприяти появі дерматиту.

Косметологи говорять про те, що мило і будь-які гелі для душу не повинні більше двадцяти секунд перебувати на поверхні шкіри, інакше це призведе до її подразнення.

І взагалі існує думка, що митися такими мийними засобами потрібно не більше пари разів за тиждень, щоб не змивати захисний шар, створений природою.

Тому важливо задуматися — якому ж милу віддати перевагу? Кращий спосіб для боротьби з бактеріями — це регулярно мити руки і тіло простим, звичайним милом (краще дитячим).

Воно добре очищає шкірні покриви від бактерій і пилу, але користуватися ним потрібно не час від часу, а постійно, вранці і перед сном, після приходу з вулиці і будь-якої роботи, після занять спортом, прогулянок з дітьми і, звичайно, перед кожним прийманням їжі.

Всі ми з дитинства знаємо, як мити руки правильно і все-таки нагадаємо вам основні правила:

  • Потримайте під краном руки і добре зволожте їх водою.
  • Намиліть тіло або руки до утворення густої мильної піни.
  • Поверхню шкіри потріть піною, що утворилася, кілька хвилин, приділяючи увагу місцям між пальцями і в області нігтів, не забудьте про тильну сторону вашої долоні.
  • Змийте ретельно піну водою.
  • Насухо витріть руки і закрийте кран не руками, а серветкою або паперовим рушником.

Якщо ви користуєтеся милом для догляду за тілом і руками регулярно — це допоможе вам боротися і з запахами тіла, і з шкідливими бактеріями. Так що не забувайте регулярно користуватися милом і водою.

Правда, мило трохи підсушує шкіру, але заподіює їй менше шкоди, ніж антибактеріальне мило. А з сухістю шкіри ви легко впораєтеся за допомогою косметичного крему. Тому подумайте, чи варто витрачати зайві гроші на широко розрекламований продукт.

Джерело