Працюють на підвищення: 5 харчових продуктів, які не рекомендовані гіпертонікам

Від того, як добре людина стежить за харчуванням, залежить її здоров'я. Особливо вибірковими в їжі варто бути тим, хто страждає від хронічних захворювань, наприклад, від гіпертонії, інформує Ukr.Media.

Якщо вірити фахівцям, розуміння того, яких продуктів слід уникати, має значення для підтримання рівня артеріального тиску в межах здорового діапазону.

Звичайно, у всьому потрібно знати міру, і навіть найшкідливіші (і, зазвичай, смачні) продукти можна споживати в помірній кількості. Але якщо недуга турбує сильніше за звичайне, можливо, винуватців тому варто шукати на власній кухні. Розповідаємо, яких продуктів варто утриматися гіпертонікам, щоб поліпшити своє самопочуття.

Картопляні чипси

Коли хочеться чогось солоного, рука може автоматично потягтися до пачки чипсів. Але не варто піддаватися цій спокусі.

На жаль, подібні снеки містять багато шкідливих жирів, швидких вуглеводів та натрію, які можуть нашкодити серцево-судинній системі. Останній і є однією з основних причин, що провокують гіпертонію.

Натрій змушує організм затримувати воду, що створює додаткове навантаження на кровоносні судини і, зрештою, призводить до підвищення тиску, нагадують дієтологи.

Як здорову заміну експерти рекомендують несолоні горіхи, смажений нут, повітряний попкорн без солі, а також фруктові та овочеві палички.

Продукти з обробленого м'яса

Оброблене м'ясо, наприклад бекон або ковбаса, знаходиться на першому місці в списку продуктів, які можуть збільшити ризик серцево-судинних захворювань, включаючи інфаркт та інсульт.

Як і у випадку з картопляними чипсами, однією з основних проблем пряних делікатесів є вміст натрію. Лише один шматок обробленого м'яса містить близько 350 мг цього мінералу, що становить 15% від верхньої межі добової норми.

Тому лікарі радять гіпертонікам вживати нежирні білки, наприклад, індичку або курячі грудки, відварені або приготовлені на пару.

Випічка

На жаль, для людей з високим тиском солодощі перебувають під такою самою забороною, як і солоні снеки.

Надмірне вживання випічки, наприклад, тортів або печива може призвести до збільшення ваги, що є ще одним із фактором ризику гіпертонії. Більше того, солодкі закуски можуть спричинити раптові стрибки рівня цукру в крові, що також сприяє підвищенню тиску.

Але не варто засмучуватися, адже сьогодні існує безліч здорових альтернатив, які можуть задовольнити ласунів, не наражаючи на ризик їхнє здоров'я, наприклад, батончики без додавання цукру або цукерки на основі сухофруктів.

Консерви

Ще один тип продуктів з високим вмістом натрію, який експерти з охорони здоров'я рекомендують виключити зі свого раціону тим, хто бореться з гіпертонією — це консерви.

У них часто додають сіль, цукор та консерванти, щоб покращити смак, що насамперед турбує фахівців із харчування.

Багато бляшанок також приховують у собі небезпечний бісфенол-А — хімічну речовину, яка викликає гормональні порушення, проблеми з фертильністю та алергічні реакції.

Тому при покупці консервованих продуктів варто шукати ті, що містять мінімальну кількість підсолоджувачів або натрію. А ще краще вживати фрукти та овочі у свіжому вигляді

Заморожені страви

Їх швидко готувати, можна взяти із собою, а ще вони дуже смачні. Йдеться про заморожені страви, які потрапили до цього списку з тієї ж причини, що й м'ясні делікатеси.

Таку їжу часто готують із додаванням консервантів та підсилювачів смаку, щоб продовжити термін зберігання та зробити її більш апетитною. Найчастіше для цього завдання вибирають глутамат натрію або хлорид натрію, в народі кухонну сіль.

У середньому одна тарілка розмороженого сніданку, приготованого в мікрохвильовій печі, може містити майже 800 мг цієї небезпечної для серця речовини.

Тому, перш ніж купувати готовий обід у магазині, варто звернути увагу на його етикету, оскільки вибір цілісних, необроблених продуктів, за словами нутриціологів, є ключовою стратегією зниження тиску.

Джерело