Постраждалих від мінно-вибухових травм українців лікуватимуть в Німеччині та Нідерландах

Завдяки співпраці між Міністерством охорони здоров’я України та Європейською комісією майже щодня вдається евакуювати постраждалих українців за кордон. Зокрема, цього разу на спеціалізоване лікування до клінік Німеччини та Нідерландів поїхали 22 пацієнти.

Евакуюють дорослих і дітей із комбінованими пораненнями, опіками, мінно-вибуховими травмами та іншими тяжкими захворюваннями, від яких наразі лікувати в Україні складно.

Нині у складі групи евакуйовані пацієнти з мінно-вибуховими травмами. Серед них є пацієнт з Іванкова, Київської області, який внаслідок ворожого обстрілу втратив кінцівку. Наразі чоловік потребує протезування та подальшої реабілітації. Також у складі групи є онкопацієнт, який потребує продовження спеціалізованого лікування.

Пацієнтів супроводжують родичі або близькі, враховуючи потребу у сторонній допомозі та підтримці через важкий стан, а також у подальшому післяопераційному догляді.

Міжнародні партнери у взаємодії зі службою екстреної медичної допомоги МОЗ України забезпечують транспортування пацієнтів від лікарні у прифронтовій території через львівський медичний хаб до аеродрому в Польщі. Далі естафету підхоплюють повітряні госпіталі чи спеціальний авіатранспорт, якими транспортують українців в країни Європи для спеціалізованого лікування.

Це приклад одного з ефективних напрямів евакуації пацієнтів, коли міністерство подає запит на евакуацію та отримує пропозиції від різних країн-членів Європейського Союзу та Європейської економічної зони щодо готовності прийняти пацієнтів та забезпечити необхідне лікування. Далі МОЗ контактує з країною, що приймає пацієнтів, та узгоджує етапи й маршрути безпечного медичного транспортування.

Джерело: Урядовий Портал

Джерело