Поради від Jooble: як оновити резюме та проходити співбесіду

Люди все частіше обирають відповідальний підхід до побудови свого майбутнього, і для цього треба пройти кілька етапів, адже пошук роботи — це теж робота. Це треба чітко усвідомити перед тим, як розпочинати шлях до ефективного працевлаштування, бо навіть робота кухар Львів може вимагати достатньо багато часу на пошуки.

Оновлення резюме

Оновити резюме зовсім не означає «додати ще одну сходинку до послужного списку». Важливо це зробити правильно. Є кілька пунктів, які відрізняють сучасне якісне резюме від звичного нам списку з чотирьох вершників — стресостійкості, комунікабельності, пунктуальності та цілеспрямованості.

Набагато більше про вас скаже чіткий список місць роботи з ключовими показниками. У ньому варто зазначити:

  • назву компанії та її короткий опис: сфера діяльності, кількість співробітників, оборот;
  • назва посади, з якої зрозуміло, чим ви займалися;
  • ваше місце у структурі (кому ви підкорялися і хто був у вашому підпорядкуванні);
  • за який продукт та які процеси ви відповідали;
  • ваші обов’язки (5 основних, найпоказовіших);
  • ваші досягнення з конкретними результатами вашої роботи у цифрах.

На жаль, ми ще досить далекі від європейських та американських стандартів «сліпих» резюме, в яких вказується лише досвід роботи та не видно особи кандидата. Нашим роботодавцям, як і раніше, важлива особиста інформація про вас: ПІБ, контакти, свіже фото і навіть вік, сімейний стан і дата народження.

Також не забудьте додати інформацію про вашу освіту (включаючи тренінги та курси підвищення кваліфікації) та про ключові навички (і це не особисті якості, а саме функції, в яких ви гарні як професіонал).

Співбесіда: що розповідати і як поводитися

На жаль, часто буває так, що людина шукає роботу півроку, минає 15 співбесід, а результатом залишаються просто «корисні знайомства». Важливо розуміти, що робота Польща для жінок чи якась інша вакансія важлива й метою зустрічі має стати оффер. Адже і наймачі, які витрачають на вас найцінніший ресурс (свій час), хочуть отримати цінного співробітника.

Мало хто з нас щодня коротко і ємно розповідає про себе незнайомим людям, тому головна порада обов’язково тренуватися. Будь-який керівник, спілкуючись з вами, в голові ставитиме собі три запитання:

  1. Що ця людина може?
  2. Що ця людина хоче?
  3. Як я можу вбудувати його у свою систему?

На ці питання дуже важливо безпосередньо відповісти своїми словами під час того, як ви презентуватимете себе на співбесіді. Не варто сподіватися, що натхнення відвідає вас прямо на зустрічі — такий метод майже ніколи не спрацьовує.

Для цього ви можете записати трихвилинний монолог про себе і дати його на оцінку ще двом людям, щоб дізнатися про їхню думку і звіритися з тим, що саме їм стало зрозуміло з вашої презентації. Часто HR-фахівці після проведення зустрічі між керівником та кандидатом запитують учасників співбесіди, як все минуло, і наймач та здобувач розповідають дві зовсім різні історії. Тому чітка розповідь про себе – один із ключових етапів, який допоможе вам швидко отримати гарну пропозицію про роботу.