Упівець став героєм книги “Троща” Василя Шкляра
Поховання Петра Корчинського Стрийка знайшла пошуково-історична група Роберт ще 9 листопада минулого року біля водоспаду Гуркало.
Показав район поховання місцевий житель, 90-річний Іван Корчинський. Як повідомив один із дослідників, Богдан Сидорак, виїжджали на пошуки двічі. Спочатку знайшли лопату, якою упівець викопав могилу та нерозстріляний патрон. А згодом і саме поховання. Примітно, що віднайшли його рівно через 60 років після смерті упівця.
Повстанець Петро Корчинський належав до боївки, яка охороняла славнозвісний Головний осередок пропаганди ОУН-УПА,та куди приїздив на нараду Роман Шухевич.
Уривок із роману “Троща”, в якому Василь Шкляр пише про Петра Корчинського Стрийка:
“Він залишився в лісі сам-один, коли полягли всі друзі, і протримався до осені 1962-го. Йому допомагав лише один чоловік, товариш з дитинства Осип. Цей Осип тільки приблизно знав, де Стрийкова криївка, і їздив туди конячиною мовби по дрова….Через два тижні Осип приїхав до лісу, поцюкав сокирою, але ніхто вже до нього не вийшов. Він боязко підступив до берізки й побачив яму, біля якої чорніла купа сирої землі. У ній стриміла лопата. На дні ями, вистеленому ялиновим гіллям, лежав Стрийко з крісом у руках. Осип загорнув могилу, помолився і тільки тоді побачив поруч під буком скарб, що його лишив по собі Стрийко. Миска, ложка і кухлик. До побачення, світе, лишаю тобі все, що мав…”
Тепер біля його могили планують закласти калиновий гай. Перші рослини висадив письменник Василь Шкляр, який побував там. Також започатковують щорічні відвідини та промоцію місцини – у перші вихідні серпня.
Могила повстанця знаходиться біля водоспаду Гуркало, по дорозі на гору Парашку. Орієнтиром є барезовий гай.
Залиште відповідь