Петрушка — доступна панацея для організму

Крім того, петрушка -болезаспокійливий засіб з протизапальними властивостями. Вона також забезпечує полегшення захворювань шлунково-кишкового тракту, таких як спазми шлунку, здуття живота та нудота, а також допомагає зміцнити імунну систему.

Що таке петрушка?

Петрушка (Petroselinum hortense і Petroselinum crispum) — це трава, що походить з середземноморського регіону Італії, Алжиру та Тунісу. Застосовується як пряність у свіжому та сухому вигляді. Використовують і листя, і коріння рослини, інформує UkrMedia.

Петрушка містить вітамін С, калій, кальцій, магній, фосфор та натрію. Це хороше джерело вітаміну А, К і Е, тіаміну, рибофлавіну, ніацину, вітаміну В6, фолієвої кислоти, заліза та цинку.

Це також дуже хороше джерело летких сполук, таких як мірістіцин, лімонен, евгенол та альфа-тіен. Його листя містить енергію, вуглеводи, жири та білок. Тому петрушка дуже корисна для здоров'я.

Потужне джерело антиоксидантів

Петрушка містить кілька флавоноїдних антиоксидантів, включаючи лютеолін, апігенин, лікопін, бета-каротин і альфа-каротин. Ці антиоксиланти допомагають захистити клітини від вільних радикалів. Вільні радикали спричиняють багато хронічних захворювань: серцево-судинні проблеми, рак, нейродегенеративні захворювання та розлади зору.

Сприяє очищенню нирок

Дослідження показали, що петрушка багата антиоксидантами та вітамінами, які допомагають природно очищати нирки. Впродовж багатьох століть вона використовувалася як сечогінний засіб, який допомагає лікувати камені в нирках, камені жовчного міхура, інфекції сечового міхура та інфекції сечовивідних шляхів.

Лікує здуття (набряки)

Петрушка має діуретичні властивості, які допомагають лікувати здуття живота, набряк або затримку рідини

Якщо ви страждаєте від цього стану, декілька чайних ложок соку петрушки може забезпечити швидке полегшення.

Крім того, сок — відмінне природне засіб, оскільки безпрецедентні хімічні діуретики можуть вимити калій, завдаючи шкоди організму.

Втрата ваги

Петрушка сприяє підвищенню обміну речовин. Здоровий метаболізм — шлях для швидшої та здорової втрати ваги. Крім того, петрушка також видаляє зайву воду з організму і очищає нирки та печінку. Це, в свою чергу, забезпечує роботу організму на оптимальному рівні та допомагає позбутися зайвих кілограм.

Протизапальні властивості

Петрушка традиційно використовувалася в давнику від зубного болю, синяків, укусів комах. Петрушка володіє протизапальними та антигепатотоксичними властивостями, які допомагають зменшити внутрішнє запальні процеси, а також допомагають очистити печінку.

Догляд за шкірою

Петрушка, багата на вітамін С і антиоксиданти, володіє потужними властивостями, що сприяють утворенню колагену та освітленню шкіри. Трава допомагає зменшити плями і шрами. Вона також може контролювати жирність шкіри і, отже, відмінний засіб проти вугрів.

Для ефективної маски від вугрів, змішайте кілька гілочок петрушки, 2 чайні ложки яблучного оцту та столову ложку меду в блендері. Це допоможк заспокоїти і пом'якшити шкіру.

Детоксикація

Петрушка містить велику кількість вітамінвта та флавоноїдів. Вони виводять з організму важкі метали і токсини. Крім того, сік петрушки широко використовується як детоксикаційний напій.

Контролює діабет

Петрушка містить флавоноїд, що називається мірицітин, що може знизити рівень цукру в крові та знизити резистентність до інсуліну.

Покращує травлення

Петрушка допомагає стимулювати травлення через ферменти і вміст клітковини. Ферменти допомагають поліпшити поглинання поживних речовин і поліпшують травлення білків та жирів в організмі. Трава також допомагає очистити шлунково-кишковий тракт.

Полегшує ревматоїдний артрит

Петрушка містить вітамін С і бета-каротин, які володіють протизапальними властивостями, допомагають контролювати артрит та зменшувати біль. Також вважають, що регулярне вживання петрушки у вигляді соку або чаю прискорює процес видалення сечових кислот, що пов'язано з симптомами артриту.

Лікує остеопороз

Петрушка має високий вміст вітамінів B-комплексу, C і K, а також кальцій. Це допомагає запобігти остеопорозу та підтримувати оптимальне здоров'я кісток навіть у старшому віці. Вітаміни B також допомагають знизити рівень гомоцистеїну, амінокислота в організмі, яка може послабити кістки.

Підвищує імунітет

Вітаміни, мінерали та антиоксиданти, знайдені в петрушці, є корисними для зміцнення імунітету та лікування лихоманки. Вітаміни, такі як вітамін С, А, К, фолат і ніацин, кожен впливають на різні аспекти імунної системи. Вітамін А діє безпосередньо на лімфоцити або білі кров'яні клітини, тим самим збільшуючи їх ефект. Хлорофіл, що міститься в ній, також має антибактеріальні та антигрибкові властивості.

Покращує здоров'я мозку

Апігенин, сильний флавоноїд в петрушці, покращує формування нейронів і покращує функції мозку, такі як пам'ять та навчання. Ця рослинна сполука досліджується через її здатність лікувати нейродегенеративні захворювання, такі як шизофренія, депресія, хвороба Альцгеймера та хвороба Паркінсона.

Антибактеріальні та протигрибкові властивості

Петрушка має антибактеріальні та протигрибкові ферменти. Вона має інгібуючий вплив на бактерію Staphylococcus aureus, що може викликати запалення, інфекції шкіри, целюліт та важкі захворювання, такі як пневмонія та менінгіт.

Полегшує біль

Петрушка має високий вміст вітаміну К, вітаміну С і бета-каротину, який лікує синці і зменшує біль. Вдома ви можете розім'яти свіжк листя і прикласти до синця.,

Трава також допомагає зменшити біль у суглобах, втому і має здатність пом'якшувати жорсткі м'язи, через наявність сильного антиоксиданту, кверцетину. Це особливо корисно для людей, що страждають на артрит.

Лікує анемію

Висока концентрація заліза в петрушці допомагає лікувати анемію, яка викликається дефіцитом заліза. Вітамін С в траві сприяє поглинанню заліза.

Усуває погане дихання

Жування свіжої петрушки допомагає боротися з неприємним запахом або галітозом. Свіжий аромат трав та високий вміст хлорофілу допомагають освіжити дихання, тому вона з давніх часів петрушку використовували як природний освіжувач ротової порожнини.

Підтримує роботу серця

Петрушка багата флавоноїдними антиоксидантами, які знижують окисний стрес, тим самим підвищуючи серцево-судинне здоров'я. Ця рослина також має високий вміст вітаміну В та фолієвої кислоти, що запобігає потовщенню стінок артерій. Крім того, калій у петрушці знижує артеріальний тиск, що допомагає запобігти захворюванням серця та інсульту.

Балансує гормони

Петрушка допомагає покращити гормональний баланс у жінок, покращує їх лібідо і підвищує секрецію гормону естрогену. Споживання трави допомагає лікувати гормональні порушення, такі як передменструальний синдром, менопауза або цикл затримки менструації. Крім того, чай з петрушки допомагає зменшити менструальний судоми і дискомфорт.

Як використовувати петрушку?

  • Гарнір: свіжу петрушку можна додати до будь-якого гарніру, наприклад макаронів.
  • Супи та салати: петрушку можна додати до супів і салатів, таких як томатні супи та соуси, перед подачею для додавання смаку та аромату.
  • Петрушковий сік: можна приготувати сік або додати до улюблених фруктових та овочевих соків.
  • Свіжа і сушена петрушка — прекрасне доповнення до будь-якої страви.

Джерело