Спільно із заступником начальника Львівської ОВА Олександром Кулепіним вона завітала до Львівського медичного фахового коледжу післядипломної освіти.
Це єдиний в Україні заклад, який займається післядипломною освітою медичних сестер і фармацевтів. Щороку додаткове навчання тут проходять 5 тисяч медичних сестер і братів різних спеціальностей, а також фельдшери, акушерки, фармацевти не лише зі Львівщини, а й з інших регіонів України.
Коледж узяв на себе лідерство у впровадженні сучасних методик навчання медичних працівників. Тепер всі його студенти опановують серцево-легеневу реанімацію, тобто можуть надати найважливішу першу допомогу.
Симуляційний центр для опанування практичних навичок у роботі медсестри не має рівних в Україні – попрацювати в ньому приїздять навіть лікарі. Тренінги з допомоги дорослим і новонародженим, лікарняної, домашньої, паліативної допомоги, догляду за ранами – взагалі повсякденна робота коледжу.
«Сподіваюсь держава найближчим часом зможе допомогти коледжу з розширенням, гуртожитками, гідними зарплатами для викладачів – усім, що дієво підтримає їхній ентузіазм. А ще Україні необхідна стратегія розвитку медсестринства – шлях заохочення та розвиток цієї спеціальності в нашій країні. Бо ця професія в умовах російського вторгнення набула стратегічного значення. Щоб медсестри допомогли всім пацієнтам, які цього потребують, держава мусить допомогти їм», — зауважила Олена Зеленська.
Викладачі коледжу пройшли навчання за програмами ВООЗ mhGAP і «Самодопомога +» та можуть надавати навіть першу психологічну допомогу – це вже в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». До речі, щорічний Осінній медсестринський форум у Львові, що його заснував коледж, був присвячений якраз збереженню ментального здоров’я українців.
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь