Переваги електромобілів у порівнянні з автомобілями з бензиновим або дизельним двигуном

Електромобілі стають все більш популярними у всьому світі. Незважаючи на те, що їхня вартість вища, ніж машин, оснащених двигуном внутрішнього згоряння, багато автолюбителів віддають перевагу моделям із силовою установкою. Цей вибір обумовлений низкою переваг. Зупинимося на цих умовах докладніше.

Економічність

Основною перевагою електромобілів є їхня економічність. Адже вартість електроенергії нижча, ніж вартість бензину чи дизельного пального. За даними Американської автомобільної асоціації, у процесі експлуатації електромобілі заощаджують до 60 відсотків, порівняно з автомобілями з бензиновим двигуном.

Крім того, електрокари не вимагають заміни олії та інших витратних матеріалів, що також знижує експлуатаційні витрати.

Ефективність електромобілів

На відміну від машин із двигуном внутрішнього згоряння, які втрачають значну частину енергії у вигляді тепла, електродвигуни перетворять всю енергію на потужність для коліс.

На практиці це означає, що за одну одиницю енергії, електрокар може проїхати більшу відстань, ніж авто, оснащене двигуном внутрішнього згоряння. Крім цього, пряма передача потужності призводить до більш швидкого прискорення та більш плавного руху.

Простота обслуговування

Завдяки меншій кількості рухомих частин електромобілі мають спрощену механічну конструкцію, що знижує ймовірність поломок. Власники автокарів можуть попрощатися із заміною олії та ремонтом вихлопної системи.

Рекуперативне гальмування, що використовується у багатьох моделях, знижує знос гальмівних колодок. Це призводить не тільки до економії коштів, а й до менш частого відвідування механіка.

На підставі даних Американської автомобільної асоціації, вартість обслуговування електромобіля протягом перших п’яти років експлуатації на 50% менша від вартості обслуговування автомобіля з ДВС.

Екологічність

Сьогодні у всьому світі є актуальною проблема зміни клімату. Використання електромобілів дозволяє зменшити викиди вуглекислого газу, зменшити забруднення повітря.

Досягнення в галузі акумуляторних технологій ведуть до того, що електромобілі стають більш екологічними.

Особливості електромобілів

Однак існують фактори, що впливають на витрати, пов’язані із утриманням та обслуговуванням електромобілів.

  • Запас ходу. Потужні електромобілі з більшим запасом ходу вимагають більш частої зарядки, що збільшує витрати на електрику порівняно з менш продуктивними моделями.
  • Інфраструктура зарядних станцій. Якщо у вашому регіоні розвинена інфраструктура зарядних станцій, то витрати на зарядку електромобіля будуть нижчими.
  • Стиль керування. На витрату енергії впливає стиль водіння та якість дорожнього покриття. Енергія акумулятора буде витрачатися, якщо авто перебуватиме на вулиці при низькій температурі.

У міру розвитку технологій та інфраструктури заправних станцій переваги електромобілів тільки збільшуватимуться, і при купівлі нового авто, вибір електрокара буде об’єктивною необхідністю, на користь з