Переконання які заважають більше заробляти та які допомагають стати багатшими

Сім'я і оточення впливають на те, як людина ставиться до грошей: ми вбираємо переконання і досвід близьких. Але далеко не завжди ці переконання корисні і сприяють процвітанню, інформує gazetapo.lviv.ua.

Є як шкідливі переконання щодо частини грошей, так є і корисні — вони сприяють фінансовому процвітанню. Американський психолог Бред Клонтц називає людей, які поділяють ці переконання, фінансово пильними: вони вміють правильно розпоряджатися грошима і не відчувають матеріальних труднощів.

Шкідливі переконання

Багаті люди жадібні

Деякі багаті люди дійсно надто економні, але далеко не всі. А якщо вважати всіх заможних людей поганими, навряд чи ви будете намагатися збільшити свій дохід або заощадження, щоб не стати таким же.

Гроші розбещують людей

Найчастіше це підсвідома установка, яка підживлюється соцмережами та ЗМІ. Людина з таким переконанням може відчувати почуття провини, якщо у неї з'являються гроші, і прагнути їх позбутися.

Хороша людина не повинна піклуватися про гроші

Люди, які допомагають іншим, дійсно схильні думати про гроші в останню чергу. Результат — матеріальні труднощі. Але стійке фінансове становище не робить людину поганою, а відкриває нові можливості — в тому числі для допомоги.

Люди стають багатими, тільки якщо використовують інших людей

Це переконання зазвичай виникає в ранньому дитинстві — наприклад, коли дитина чує розмови батьків про несправедливого начальника. Але деякі люди заробляють стан самі і без маніпуляцій. Важливо це розуміти, інакше людина може уникати будь-яких фінансових питань.

Цінність людини дорівнює розміру суми на залишку його рахунку

Спроба підвищити свою самооцінку за рахунок грошей може змусити людину йти на невиправданий ризик. Наприклад, грати в азартні ігри заради швидкого збагачення.

Я не купую нічого, чим вже користувалися

Придбання тільки нових речей не завжди раціонально. Особливо якщо мова про дорогі покупки такі як будинок, машина. В такому випадку гидливість може обійтися в копієчку.

Якщо річ не можна назвати кращою з кращих, немає сенсу її купувати

Нерідко ця думка продиктована прагненням підвищити свій статус в очах оточуючих. Демонстративне споживання призводить до покупок і кредитів, без яких люди могли б обійтися. Яскравий приклад — щорічна заміна смартфона.

Чим більше грошей, тим щасливіша людина

Найпоширеніше переконання про гроші в західних країнах. Але вчені поки не знайшли достатньо переконливих доказів, що високий дохід робить людей щасливішими. Зростання зарплати може не принести очікуваної радості, а людина почне купувати все більше в надії відчути себе краще.

Гроші — це сила

У такому переконанні немає нічого поганого, якщо не доводити його до абсолюту. Інакше людина починає переоцінювати важливість грошей і речей, які можна на них купити. Таке ставлення до покупок і витрат нерідко призводить до захоплення кредитами.

У моєму житті все було б краще, якби у мене було більше грошей

Це переконання також пов'язане з вірою в те, що щастя можна купити за гроші. Але гонитва за багатством і статусом може принести нові проблеми — наприклад, перетворитися в нав'язливе накопичення або неконтрольований шопінг.

Корисні переконання

Гроші краще економити, а не витрачати

Це переконання характерно для багатьох заможних людей. Навіть ті, у кого немає гострої потреби підраховувати всі витрати, намагаються відкладати гроші. Це правило допомагає зберегти і примножити капітал.

Важливо відкладати на чорний день

Якщо ви припускаєте, що можуть настати складні часи, у вас буде мотивація відкладати гроші. Так що трохи занепокоєння щодо грошей піде тільки на користь вашому фінансовому становищу. За умови, що занепокоєння не стає занадто сильним.

Перед покупкою завжди шукайте кращу пропозицію

Люди, які готові витратити свій час на пошук інших варіантів і порівняння цін в різних магазинах, навряд чи стануть здійснювати імпульсивні покупки. Розумний підхід до витрат в результаті допоможе вберегти гаманець від надмірних витрат.

Якщо для покупки потрібен кредит, її не варто здійснювати

Фінансово пильні люди з обережністю ставляться до кредитів. Зазвичай, вони взагалі не мають кредитних карток. Але якщо така потреба виникає, вони беруть в борг не надто великі суми і не відчувають труднощів з виплатами.

Говорити про гроші неввічливо

Небажання ділитися фінансовою інформацією з оточуючими — риса фінансово пильних людей. А якщо розмова все ж торкнеться грошей, вони навряд чи назвуть свою реальну зарплату — швидше скажуть, що отримують менше. При цьому секретів від романтичних партнерів у них зазвичай немає.

Люди повинні заробляти самі, а не жити чужим коштом

Таких поглядів дотримуються ті, хто готовий брати на себе відповідальність за власне благополуччя. Вони не уникають фінансових питань і не чекають, що їхні проблеми хтось вирішить за них. Наприклад, родичі.

Джерело